Burmistrz Łukasz Chrostowski podsumowuje styczeń 2019r.

Burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski podsumował właśnie miesiąc styczeń. Poniżej prezentujemy szczegółowy plan z wykonanych działań.

1. Przeprowadziłem spotkanie robocze z zarządcami zabudowy wielorodzinnej zlokalizowanej w Przasnyszu w przedmiocie stworzenia mieszkańcom możliwości skutecznej segregacji odpadów komunalnych. Na spotkaniu został omówiony m.in. system tzw. „Mini Pszoków” zastosowany w gminie Nakło nad Notecią – jako rozwiązanie sugerowane do wdrożenia na terenie naszego miasta.

2. Podpisałem umowy z gabinetami weterynaryjnymi na zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom oraz wykonywanie zleconych usług weterynaryjnych.

3. Ogłosiłem konsultacje dotyczące projektu uchwały w sprawie Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Przasnysz w roku 2019.

4. W Przasnyszu zakończono prace związane z dostawą i montażem urządzeń zabawowych na plac zabaw przy Żłobku Miejskim w Przasnyszu przy ul. Świerczewo w ramach „Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat trzech MALUCH+ 2018”.

5. Zakończono prace związane z dostawą i montażem urządzeń zabawowych na placu zabaw i rekreacji przy Szkole Podstawowej nr 3 oraz przy ul. Zawodzie 4 w Przasnyszu.

6. W styczniu wykonaliśmy oświetlenie ulicy Wiśniowej, Ks. P. Ściegiennego, dwóch przejść dla pieszych przy ulicy Ostrołęckiej oraz dwóch przejść dla pieszych przy ulicy Orlika w Przasnyszu.

7. Doświetliliśmy 11 przejść dla pieszych na terenie miasta.

8. Objąłem honorowym patronatem i wsparłem jako Miasto finansowo:
– Galę Sportów Walki „SPARTA”, która odbędzie się w marcu br. w Przasnyszu,
– zawody wyścigów kolarskich ŻTC BIKE RACE 2019, które odbędą się w sierpnia 2019 r. w Przasnyszu

9. Od 1 lutego br. stanowisko kasowe w Urzędzie Miasta Przasnysz zostało wyposażone w terminal służący do obsługi kart płatniczych. Każda osoba wszelkie opłaty skarbowe (np. odpisów aktów stanu cywilnego, za wydanie zaświadczeń), płatności za podatki lokalne ( np. nieruchomość, rolny, transportowy, od posiadania psa),opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi będzie mogła zapłacić swoje rachunki bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

10. Na sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka, organizowane cyklicznie przez Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Przasnyszu. Z przyjemnością wziąłem w nim udział.

11. Na sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Przasnyszu odbyło się spotkanie poświęcone organizacji Dni Chorągwi Mazowieckiej Związku Harcerstwa Polskiego (DCHM) na terenie miasta Przasnysz. Wydarzenie, które będzie miało miejsce w dniach 20-22 września 2019 roku w Przasnyszu jest wspaniałą okazją do integracji harcerskiego środowiska.

12. Urząd Miasta Przasnysz, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Przasnyszu oraz Komenda Powiatowa Policji w Przasnyszu nawiązali współpracę z Grupą Zalewski z Mławy w sprawie bezpłatnego kursu samoobrony dla pań. Spotkanie organizacyjne odbyło się 31 stycznia o godzinie 17.00 w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Przasnyszu. Zajęcia będą kontynuowane w każdy czwartek (do 20 czerwca br.) o godz. 13.30; 15.00 i 16.30 w OSiR.

13. Na stronie internetowej Urzędu Miasta Przasnysz oraz FB Przasnysz powstały zakładki:
– „Adoptuj zwierzaka z Przasnysza”, w której zamieszczono poradnik „Co powinieneś zrobić, gdy znajdziesz bezdomnego, zagubionego, porzuconego lub rannego zwierzaka na terenie Miasta Przasnysz”. Na bieżąco zamieszczane są też informacje o zwierzętach, które są do adopcji. Zachęcamy wszystkie chętne osoby by nie kupowały tylko adoptowały bezdomne zwierzę. Dzięki akcji zaadoptowano już kilka zwierząt.
-„Serwis SMS Miasta Przasnysz”. System bezpłatnego powiadamiania za pośrednictwem krótkich wiadomości tekstowych (SMS) jest rozwiązaniem przeznaczonym dla mieszkańców Naszego Miasta. Celem systemu jest informowanie mieszkańców o ważnych sprawach dotyczących Naszej społeczności. Aby skorzystać z usługi należy wysłać na adres email: sms@przasnysz.um.gov.pl wiadomość zawierającą następujące informacje: imię, nazwisko i numer telefonu komórkowego. Docelowo zostanie uruchomiony bezpłatny formularz rejestracyjny usługi SMS. Dodatkowo został uruchomiony adres e-mail: zgloszenie@przasnysz.um.gov.pl, na który można zgłaszać informacje np.: o awariach oświetlenia ulicznego, uszkodzeniach nawierzchni ulic, zaśmiecaniu, dewastacji miejsc publicznych itp.
– „Kalendarz imprez” – zamieszczane są informacje o imprezach/wydarzeniach organizowanych przez urząd, instytucje kultury, OSiR, szkoły oraz organizacje pozarządowe

14. Po wielu latach przerwy powróciłem do cyklicznych spotkań burmistrzów i wójtów z powiatu przasnyskiego. Pierwsze spotkanie odbyło się w gabinecie burmistrza Przasnysza. Włodarze miast i gmin przez blisko dwie godziny wspólnie debatowali nad problemami bieżącymi z którymi mierzą się wszystkie samorządy. Tematem wiodącym spotkania było ustalenie wspólnych działań dotyczących gospodarki odpadami komunalnymi

15. Jako Burmistrz Przasnysza Zarządzeniem Nr 6/2019 ogłosiłem konkurs na stanowisko Dyrektora Miejskiego Domu Kultury im. Stanisława Ostoi-Kotkowskiego w Przasnyszu

16. W siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu odbyło się spotkanie dotyczące Bezpieczeństwa Seniorów

17. Wziąłem udział w video chat’cie z burmistrzem Przasnysza, za pośrednictwem którego mieszkańcy Przasnysza bez wychodzenia z domu mogli zadać pytania, które ich nurtują. Kolejny videochat odbędzie się 4 lutego o godz. 17:00, a na pytania mieszkańców odpowiadać będzie burmistrz Przasnysza oraz Starosta Przasnyski.

18. Cyklicznie spotykam się w swoim gabinecie z Mieszkańcami, którzy wyróżniają się swoją aktywnością w całym regionie

19. Wziąłem udział w posiedzeniu Spółki Wodnej z siedzibą w Przasnyszu

20. W poniedziałek powinna zostać podpisana umowa na przeprowadzenie kompleksowego Audytu w Urzędzie Miasta

21. Spotkałem się z panią poseł Anną Cicholską w jej biurze poselskim

22. Powołałem społeczną Radę Pamięci Regionalnej działającej przy Burmistrzu Przasnysza

23. Wziąłem udział w Konferencji Samorządowej organizowanej w Krzynowłodze Małej

24. Odbyłem spotkanie z przedstawicielami Nadleśnictwa Przasnysz i Straży Pożarnej w Przasnyszu

25. Udzieliłem obszernego wywiadu na żywo w Radiu KRDP oraz Gazetce Szkolnej „Dwójki”

26. Wziąłem udział w Noworocznym Spotkaniu Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej

27. Spotkałem się w wąskim gronie specjalistów od gier e-sport w OSiR. Wkrótce ruszamy z projektem

28. Odbyłem spotkania już niemal ze wszystkimi pracownikami Urzędu Miasta

29. Utworzyłem Kącik Dziecięcy w Urzędzie Miasta oraz zamontowaliśmy automaty z wodą dla naszych interesantów

30. Wkrótce ruszamy z nowymi gadżetami w „Wyprawce dla maluszków” urodzonych w Przasnyszu

31. Z Referatem Promocji Miasta stworzyliśmy Kalendarz Miejskich Imprez oraz filmiki promujące rozwój i akcje społeczne w Przasnyszu

32. Odbyłem dziesiątki spotkań indywidualnych z naszymi mieszkańcami i interesantami UM

Łukasz Chrostowski

Burmistrza Przasnysza


 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments