Burmistrz Łukasz Chrostowski podsumowuje pierwszy rok kadencji.

Mija dokładnie rok od przejęcia sterów w mieście Przasnysz przez Łukasza Chrostowskiego. Dziś burmistrz oficjalnie podsumował pierwszy rok swojej kadencji. Poniżej publikujemy oficjalny komunikat.

W pierwszych słowach podsumowania chciałbym podziękować za „mądrych ludzi wokół”.

Osoby, które pracują w Urzędzie Miasta, Dyrektorzy placówek miejskich, wszyscy pracownicy MDK, Biblioteki, Muzeum, MZGKiM, MOPS, OSiR, Żłobka, szkół podstawowych i przedszkoli miejskich – dziękuję ❤️ Codzienną, ciężką pracą udowadniamy jak ważny jest dla nas Przasnysz.

Choć elementarz mawia, że najważniejsze w pierwszym roku na nowej funkcji – „nic nie popsuć, uczyć się, wdrażać” to uważam, że oprócz tych zaleceń udało się naprawdę dużo „więcej”.

Realizacja budżetu idzie wzorcowo, inwestycje zaplanowane na 2019 r – uda się wykonać niemal w komplecie. W Mieście sporo się „dzieje”, na najnowsze filmy nie musimy już jeździć do Ciechanowa czy Makowa.

Współpraca z radnymi miejskimi, ze wszystkimi gminami w powiecie i ze Starostwem – na plus ?

W 2019 r. wspólnie z Radą Miejską postawiliśmy na dwa priorytety: Poprawa Bezpieczeństwa w Mieście i Inwestycje Drogowe. Na pytanie: Z czego jestem najbardziej zadowolony w mijającym roku – bez namysłu odpowiem, że z realizacji tych dwóch zadań.

Powołanie Centrum Monitoringu Miejskiego
Doświetlenie ulic takich jak Leszno, Targowa
Doświetlenie przejść dla pieszych
Zwiększenie patroli policyjnych
Lustra bezpieczeństwa na ulicach
Powołanie numeru alarmowego dla mieszkańców
Rozbiórka domu na ul. Świerczewo

Na inwestycje drogowe Miasto wyda rekordowo: 8.337.787,76 zł .

Wąska, Handlowa, Ogrodowa, Klonowa, M.C Skłodowskiej, Chełchowskiego
dojazd do bloków na Zawodziu, Oszkobłok, św.Krzysztofa, św.Kingi, Narutowicza, księcia Janusza, Wyszyńskiego
Leszczynowa, Wrzosowa, Polna, al.Jana Pawła II, łącznik na ul.Handlowej

Choć ekspertów i doradców – dziennie są dziesiątki, a w zakresie obowiązków Burmistrza przychodzi czytać i wysłuchiwać, że człowiek do niczego się nie nadaje – to warto było podjąć decyzję o starcie w wyborach. Raz jeszcze dziękuję za okazane zaufanie rok temu. Dziękuję za każde wspólne działanie i zrozumienie. Wybaczcie za to co się nie udało. Wiem, że idziemy dobrą drogą z pożytkiem dla Miasta, które kocham.

Nowy rok – to nowe wyzwania. Już nie mogę doczekać się realizacji kolejnego budżetu na 2020 rok!

Łukasz Chrostowski


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Majka
Majka
4 lat temu

Sprawiedliwie powinno się Panie burmistrzu dodać, że inwestycje drogowe to pozostałość po poprzednim burmistrzu i radzie. Widzę, że takie przypisywanie sobie cudzych zasług to normalność u nowych włodarzy.

Monika
Monika
4 lat temu

Widzę i słyszę poczynania Pana Burmistrza. Jest Pan wszędzie, chodzi Pan pieszo, dlatego często Pana widać. Głosowałam na Pana i nie żałuję. Oby tak dalej. ???

Krystyna
Krystyna
4 lat temu

Ludzie kochani! Jakie to zasługi?
-Lusterka?
-Numer alarmowy?
-Rozbiórka rudery?
Niedługo Burmistrz będzie się chwalił, że wstał i do pracy przyszedł!

Ja znajoma
Ja znajoma
4 lat temu
Reply to  Krystyna

Panie burmistrzu chodzenie po domach bez zaproszenia to nie zbyt ładnie a kto płaci za produkcję tych roznoszonych przez Pana broszurek śmieci drożeją a Pan je produkuje wstyd

mirus
mirus
4 lat temu

Coś z tym bezpieczeństwem wcale nie wychodzi biorąc pod uwagę fakt, że oświetlenie ulic działa na zegarach czasowych a nie na czujnikach zmierzch owych. We wczesnych godzinach rannych i wieczornych jest masakryczna widoczność. Ile ludzi musi zginąć pod kołami lub w najlepszym przypadku zostać kalekami do końca życia, aby władze miasta nareszcie to zrozumiały

Hans
Hans
4 lat temu

Szkoda że burmistrz nie wspomniał w swoim podsumowaniu o:
* podniesieniu oplaty targowej, odbiór odpadów i wprowadzeniu oplat za przedszkola
* zatrudnieniu swoich prywatnych przyjaciół w urzędzie miasta i podległych instytucjach
* ilości przyciągniętych do miasta inwestorów
* budowie tężni solankowych

Kamil
Kamil
4 lat temu

Jeszcze raz się pytam gdzie są inwestorzy których obiecał Pan ściągnąć? Najlepiej to zatrudniać na stolkach swoich znajomych, jak swoją dziewczynę w szkole…. Mi też Pan załatwi pracę?

mieszkanka
mieszkanka
4 lat temu
Reply to  Kamil

Odświeżane kotlety proszę państwa.Dziewczyna już pracowała od m-ca lutego w Przedszkolu Nr 1, / ta praca czekała 🙂 / , następnie od września awansowała do Szkoły Nr 3. Szybkie działania pod hasłem Przasnysz bez układów 🙂 No co się dziwić, na takie działania dają przyzwolenie dyrektorzy tych placówek.

Kamil
Kamil
4 lat temu
Reply to  mieszkanka

Jakie przyzwolenia jak rządzi nimi burmistrz kobieto co Ty piszesz. Siedziała w budzie z odzieżą używana a tu po dostaniu się chloptasia do urzędu pracuje w szkole CZYSTE SLODZIEJSTWO

hwl
hwl
4 lat temu

Pan Burmistrz już się nauczył, że władza daje mu również możliwość odwdzięczyć się swoim najbliższym za wsparcie. I tyle zostaje z ideałów, że można inaczej.
Sam Łukaszu widzisz, że nie można inaczej. To znaczy można ale trzeba mieć jaja a nie już liczyć na kolejną kadencję

Skalmar Obłynos
Skalmar Obłynos
4 lat temu

Mogliście mieć burmistrza, który zna się na zarządzaniu i jest doświadczony. Wybraliście chłoptasia to teraz macie!!! Pracuje najwięcej na fejsie jak dotychczas i zajmuje się pierdołami a miasto jak było zadupiem tak zapewne będzie…

Mieszka.
Mieszka.
4 lat temu

Przez takich jak Tyyyyyyyyyyyyyy. Byłeś na meczu żałosna osobo?

mieszkanka
mieszkanka
4 lat temu
Reply to  Mieszka.

Co było na meczu , poza meczem? Czy to takie ważne wydarzenie dla miasta?

Przasnyszanka
Przasnyszanka
4 lat temu

Pan Burmistrz jedynie co robi w miarę dobrze to PR wokół siebie. Spójrzmy jak rozwija się Ciechanów i jakimi poczynaniami szczyci się jego burmistrz vs nowości kinowe w P-szu 🙁 Panie Łukaszu czas na poważne i istotne dla mieszkańców tematy zamiast szumu wokół drobnostek „kulturowych” – od tego wybrał Pan nowa dyrektor MDK, niech się wykaże!

wpz
wpz
4 lat temu

jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził.

Na Prezydenta Ciechanowa też gadają, bo pieniędzy nie daje … a rząd daje … 😉

Łukasz, 3mam kciuki, rób robotę jak dotychczas i nie patrz na tych maruderów.