Burmistrz Łukasz Chrostowski ogłasza jednodniową żałobę po śmierci ks. prał. Tadeusza Niestępskiego

W dniu pogrzebu ks. prał. Tadeusza Niestępskiego, wieloletniego proboszcza parafii pw. św. Wojciecha w Przasnyszu, flagi na miejskich instytucjach przepasane będą kirem.

 

Ksiądz prałat mgr Tadeusz Niestępski zmarł w poniedziałek 19 lipca. Odszedł w wieku 91 lat. Msza święta żałobna zostanie odprawiona w sobotę, 24 lipca o godzinie 10.00. Po niej odbędzie się uroczystość pogrzebowa na cmentarzu parafialnym. Burmistrz Łukasz Chrostowski zdecydował o wprowadzeniu żałoby w dniu pogrzebu.

 

– Ksiądz prałat Tadeusz Niestępski swoją pracą na rzecz lokalnej społeczności odcisnął ogromne piętno na mieście Przasnysz. Jego wieloletnia posługa kapłańska, również jako proboszcza parafii św. Wojciecha w Przasnyszu przysłużyła się całym pokoleniom mieszkańców naszego miasta. Był człowiekiem bardzo uczynnym i oddanym swoim obowiązkom. Podjąłem decyzję, aby w dniu pogrzebu księdza prałata tj. 24 lipca do godziny 14.00 ogłosić żałobę, a flagi na miejskich instytucjach przepasane będą kirem. Odszedł od nas ktoś bardzo ważny – ktoś komu Przasnysz zawdzięcza bardzo wiele – mówi burmistrz Łukasz Chrostowski.

 

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Yxz
Yxz
6 dni temu

Lekka przesada z tą żałobą…

booster
booster
6 dni temu
odpowiada  Yxz

ty jestes przesada

ORMO
ORMO
5 dni temu

Powinien ogłosić żałobę na czas trwania swojej kadencji