Burmistrz i starosta przasnyski z obniżonymi pensjami!

Wynagrodzenia wójtów, burmistrzów i prezydentów miast oraz ich zastępców, rozporządzeniem rządu, zostało obniżone o 20 proc. Kontrowersje na ten temat nie milkną, i zdarza się, że radni – mimo wskazań odgórnych, głosują przeciw obniżkom pensji swoich „szefów”.

Przykładem może być Słupsk, gdzie kilka dni temu radni uznali, że uchwalona przez Sejm ustawa dotycząca obniżenia pensji wszystkim w kraju prezydentom, burmistrzom i wójtom jest niesprawiedliwa i niejasna, i nie obniżyli pensji swojemu prezydentowi.

– Wiem, że niektóre samorządy uznały nakaz obniżki pensji za niekonstytucyjny, i zapowiadają odwołania, ale u nas pan burmistrza sam nam przypomniał o konieczności podjęcia uchwały. Stwierdził, że skoro takie jest prawo, to należy się do niego dostosować – mówi przewodniczący Rady Miejskiej w Przasnyszu Piotr Jeronim.

Stosowna uchwała – mimo protestów części przasnyskich radnych, została podjęta 28 czerwca, i na jej mocy od 1 lipca burmistrz Przasnysza będzie zarabiał mniej. Zmniejszeniu ulega pula wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego.

Taka sama uchwała został przegłosowana podczas uroczystej sesji rady powiatu przasnyskiego, i na jej mocy starosta przasnyski Zenon Szczepankowski będzie otrzymywał pensję niższą o 20%.


 

Źródło UM Przasnysz starostwo powiatowe
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments