Burmistrz Chorzel powierzyła stanowiska dyrektorom szkół podstawowych

29 czerwca, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach Hanna Wilga i dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Zarębach Krystyna Maluchnik otrzymały w Urzędzie Miasta i Gminy powierzenie pełnienia swoich stanowisk na kolejne 5 lat.

 

Burmistrz Beata Szczepankowska mogła przeprowadzić konkursy na oba stanowiska dyrektorów, ale skorzystała z możliwości ich nieprzeprowadzania.

Taką możliwość dały zapisy rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 20 marca 2020 roku w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemów oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Po zasięgnięciu opinii rad pedagogicznych obu szkół i związków zawodowych: Związku Nauczycielstwa Polskiego Zarządu Oddziału Powiatowego w Przasnyszu oraz NSZZ Solidarność Regionu Mazowsze Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Nr 1738 Pracowników Oświaty i Wychowania w Przasnyszu – burmistrz wystąpiła z wnioskiem do Mazowieckiego Kuratora Oświaty o wydanie opinii w sprawie przedłużenia powierzenia stanowiska dyrektorom na okres od 1 września 2021 r. do 31 sierpnia 2026 r.

 

Mazowiecki Kurator Oświaty wydał pozytywną opinię w sprawie obu wniosków, dzięki czemu możliwe było podpisanie i wręczenie dyrektorkom stosownych zarządzeń.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ala
Ala
1 rok temu

W tekście wkradł się błąd. „Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Plastusia w Zarębach Krystyna Maluchnik.” Nawet maskotkę przywieźli.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Ala

🤣🤣🤣🤣

Pawbug
Pawbug
1 rok temu

Paula jak zawsze śliczna :))