Burmistrz Beata Szczepankowska uroczyście powitała nowo narodzonych mieszkańców gminy

24 czerwca, po raz kolejny, ale pierwszy raz po przerwie spowodowanej obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa, władze samorządowe gminy Chorzele uroczyście powitały nowo narodzonych mieszkańców. Wydarzenie odbyło się w Przedszkolu Samorządowym w Chorzelach.

 

Władze gminy (burmistrz Beata Szczepankowska i wiceburmistrz Regina Grzelak) wręczyły rodzicom dedykowane bodziaki dla maluszków oraz listy gratulacyjne i upominki.

W spotkaniu uczestniczyli nie tylko rodzice, ale także ich rodzeństwo i dziadkowie. Obecni byli także: kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Sylwia Drężek oraz kierownik Referatu Promocji Sławomir Czaplicki.

– Maluszki i rodziców, którzy nie mogli z rożnych powodów wziąć udziału w uroczystości w tym dniu lub wcześniej ją potwierdzili, ale nie przybyli– zaprosimy na kolejną – zapowiada Urząd Miasta i Gminy Chorzele.

Wśród nowo narodzonych mieszkańców znaleźli się:

  • Cecylia Klara Antosiak – córka Izabeli i Pawła Antosiak
  • Wiktor Bugaj – syn Magdaleny Purzyckiej i Pawła Bugaja
  • Filip Kołakowski – syn Marty i Arkadiusza Kołakowskich
  • Łucja Anna Łagodzińska – córka Anny Linowskiej i Daniela Łagodzińskiego
  • Agata Szmalc – córka Magdaleny i Janusza Szmalc
  • Nicola Topham – córka Magdaleny i Liama Topham

 

– Narodziny dziecka to wielka wartość dla rodziców, rodziny ale i dla całej naszej wspólnoty. Każde dziecko to nowa radość. Samorząd Miasta i Gminy Chorzele dokłada wielu starań, by stworzyć warunki i przestrzeń do prawidłowego rozwoju naszych pociech. Mamy piękne przedszkole, punkty przedszkolne w każdej większej wiosce, żłobek, klub dziecięcy, szesnaście placów zabaw, a w tym roku wybudujemy kolejne siedem, nasze szkoły są wyposażone w prawie każdy możliwy sprzęt, zorganizowana jest pomoc psychologiczno – pedagogiczna, są boiska, obiekty sportowe i rekreacyjne – mówiła Beata Szczepankowska.

Rodzicom  najmłodszych mieszkańców gratulacje oraz serdeczne życzenia złożyły również: Dyrektor Miejskiego Zespołu Placówek Opieki nad Dziećmi w Gminie Chorzele – Elżbieta Kobus oraz Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Chorzelach – Anna Lipińska.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments