Burmistrz Beata Szczepankowska podziękowała strażakom za aktywną pracę na rzecz lokalnej społeczności

W piątek, 4 marca w Urzędzie Miasta i Gminy Chorzele odbyło się spotkanie przedstawicieli jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z burmistrz Beatą Szczepankowską, która podziękowała strażakom za aktywną pracę na rzecz lokalnej społeczności i wręczyła symboliczne dyplomy.

 

– Dziękuję za codzienną gotowość do niesienia pomocy będącym w potrzebie, za ofiarność podczas akcji ratowniczo – gaśniczych, za podnoszenie swoich umiejętności oraz skuteczność działań ratowniczych. Wasza działalność i niegasnąca gotowość bezinteresownej pomocy zasługuje na wielki podziw i szacunek. Dziękuję za piękną służbę Bogu, ludziom i Ojczyźnie – podkreśliła burmistrz.

W lutym powiat przasnyski nawiedził orkan Eunice powodując ogromne straty. Strażacy przez wiele godzin ratowali ludzkie dobytki i próbowali walczyć z huraganem. Do zdarzeń na terenie gminy Chorzele wyjechali 23 razy. Dodatkowo zaangażowali się w akcję pomocy dla Ukrainy przekazując sprzęt strażacki.

 

Kolejnym punktem piątkowego spotkania były zagadnienia związane z prawem do świadczenia ratowniczego dla strażaków, omówienie kwestii umów, które gmina musi zawrzeć ze wszystkimi ochotniczymi strażami pożarniczymi działającymi na jej terenie oraz ekwiwalentem dla strażaków uczestniczących w działaniach ratowniczych na terenie powiatu przasnyskiego i gminy Chorzele.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments