Burmistrz Beata Szczepankowska oraz ks. kan. Stanisław Dziękiewicz z Krzyżem Niepodległości klasy I z Gwiazdą

Podczas uroczystości związanych ze 103. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości, ks. kan. Stanisław Dziękiewicz, proboszcz parafii św. Mikołaja w Chorzelach, otrzymał z rąk Dariusza Brzezickiego, Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. mazowieckiego w Radomiu wyróżnienie w postaci Krzyża Niepodległości klasy I z Gwiazdą.

 

 

Do Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów i Policji w Warszawie wpłynął wniosek o wyróżnienie Krzyżem Niepodległości klasy I z Gwiazdą ks. Stanisława Dziękiewicza oraz burmistrz miasta i gminy Chorzele Beaty Szczepankowskiej. Odznaczenie to jest przyznawane za wybitne zasługi patriotyczne oraz za działalność na rzecz policji i policjantów.

– Jako mieszkaniec gminy Chorzele, doceniając zaangażowanie i wsparcie policji na różnych szczeblach oraz za działania patriotyczne burmistrz Beaty Szczepankowskiej oraz ks. Stanisława Dziękiewicza zgłosiłem do kapituły wniosek, który został pozytywnie rozpatrzony – mówił podczas uroczystości Dariusz Brzezicki.

 

W związku z nieobecnością na obchodach Święta Niepodległości burmistrz Beaty Szczepankowskiej, przyznany medal, zostanie wręczony przy najbliższej okazji.

– Medal jest wręczany w szczególnych okolicznościach, z okazji świąt państwowych i policyjnych. W szczególnej oprawie, w obecności oficerów policji, przedstawicieli samorządów, a także przedstawicieli rządu – podsumował Dariusz Brzezicki.

 

Sprawdź również
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pootr
Pootr
1 rok temu

Komendit chorzelski też dostał ?

Ewa
Ewa
1 rok temu

A pani Trzepiekońska za co dostała?

XYZ
XYZ
1 rok temu
Reply to  Ewa

A ksiądz dziekan za co dostał ?

Gienio
Gienio
1 rok temu
Reply to  XYZ

Za co, za co nie miał jeszcze żadnego to dostał. Mógł nie zdążyć dostać, hm.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Ewa

Na zachętę.

Ziolo
Ziolo
10 miesięcy temu

Hahaha.