Budżet Obywatelski Mazowsza. Wśród projektów dwa związane są z Przasnyszem

Zakończył się kolejny etap drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Spośród 252 zgłoszeń pozytywną ocenę otrzymało 111 projektów. Wśród nich znalazły się także projekty związane z  Przasnyszem.

 

Do drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza mieszkańcy zgłosili w sumie 252 projekty, w tym 182 w podregionach i 70 ogólnowojewódzkich. Wszystkie zostały poddane ocenie formalnej, ocenie co do zgodności z prawem oraz wykonalności technicznej. Decyzją zarządu pozytywny wynik otrzymało 111 z nich. O tym, które projekty zostaną zrealizowane, zadecydują mieszkańcy. Głosowanie ruszy 20 września. Na realizację zwycięskich projektów samorząd Mazowsza przeznaczył 25 mln zł.

 

– Nie jest to projekt łatwy, bo wymaga od zgłaszających dostosowania projektów do szeregu wymogów, zebrania podpisów, ale jak widać chęci nie brakuje. Mieszkańcy Mazowsza doskonale wiedzą, co jest potrzebne, co powinno być usprawnione czy odnowione. Wśród ocenionych pozytywnie projektów znalazły się zarówno te o charakterze inwestycyjnym, jak i te bardziej społeczne. Gratuluję wszystkim, których projekty przeszły do kolejnego etapu i życzę powodzenia podczas głosowania. Teraz wszystko w rękach mieszkańców – zauważa marszałek Adam Struzik.

 

W podregionie ostrołęckim pozytywną ocenę przeszło sześć projektów. Dwa z nich związane są z Przasnyszem:

  • Poprawa bezpieczeństwa na terenie Miasta Przasnysz poprzez doświetlenie przejść dla pieszych w ciągu dróg wojewódzkich” – koszt 505 tys. zł
  • „Wpływ mamy, więc o siebie i o innych dbamy” – eventy medyczne promujące ochronę zdrowia przasnyszan – koszt 105 580 zł

 

Mieszkańcy zdecydują

O tym, które projekty zostaną zrealizowane zadecydują mieszkańcy Mazowsza. Głosować będzie można od 20 września do 10 października 2021 r. Każdy mieszkaniec Mazowsza będzie mógł oddać dwa głosy – jeden na projekt ogólnowojewódzki i jeden podregionalny. W imieniu osoby niepełnoletniej głos oddaje opiekun prawny. Głosować można będzie za pośrednictwem platformy internetowej z telefonu lub komputera. Osoby nieposiadające telefonów lub komputerów będą mogły oddać głos w siedzibie urzędu i w jego delegaturach. Projekty wybrane przez mieszkańców zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2022 r. Na ten cel władze regionu zarezerwowały 25 mln zł.

 

ren

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments