Budynek po Szkole Podstawowej w Obrębie sprzedany

Na początku października budynek szkoły w Obrębie po raz kolejny poszedł pod młotek. Za kwotę prawie 760 tys. złotych, kupiła go spółka z Ciechanowa.

 

W sierpniu wójt gminy Przasnysz, Grażyna Wróblewska ogłosiła drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż zabudowanej nieruchomości położonej w Obrębie. Chodziło o działkę, na której znajduje się budynek po byłej szkole podstawowej.

Nieruchomość, o której mowa położona jest na zachodnim końcu wsi Obrąb, po południowej stronie szosy z Przasnysza. Dojazd do nieruchomości prowadzi drogą asfaltową. Zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego Gminy Przasnysz teren, na którym położona jest nieruchomość przeznaczona jest pod teren usług publicznych.

 

Przypomnijmy, że swoje plany wobec budynku wcześniej miał samorząd powiatu przasnyskiego. W marcu 2020 roku, umową darowizny, nabył nieruchomość od samorządu gminy Przasnysz, by przekształcić budynek po byłej szkole w jednostkę pomocy społecznej. Niemal rok później Zarząd Powiatu Przasnyskiego poinformował, że wycofuje się z inwestycji. Ostatecznie w styczniu 2022 roku podpisana została między samorządami umowa przeniesienia prawa własności nieruchomości na skutek odwołania darowizny.

Na początku października odbył się przetarg. Z końcem miesiąca samorząd podpisał akt notarialny dotyczący sprzedaży nieruchomości.

– Gmina Przasnysz informuję, że w dniu 31.10.2022 r. został podpisany akt notarialny – umowa sprzedaży nieruchomości po byłej Szkole Podstawowej w miejscowości Obrąb nr 44, położonej na działce nr 265. Nabywcą została WB MEDINVEST Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością z siedzibą w Ciechanowie ul. Śląska nr 2 06-400 Ciechanów,  KRS Nr: 0000991512 za cenę 755 565,00 zł – informuje Gmina Przasnysz.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

starczy na remont starodroża i jeszcze zostanie dawno powinna być wyremontowana wedłóg kolejności mieszkańców jej urzytkowników

Tutejszy
Tutejszy
1 rok temu

Nie mam TAKICH pieniędzy ale… tyle co dali za szkołę to dzisiaj płaci się za dom jednorodzinny.
Czy TO dobry interes? Nie wiem.

Amator
Amator
1 rok temu
Reply to  Tutejszy

Jest taki do sprzedania po drugiej stronie ulicy. Powierzchnia użytkowa pewnie z 6 razy mniejsza. Sama działka jest warta niewiele mniej. Na działce jest jeszcze drugi budynek którego na zdjęciu nie widać. No i kiedyś było tam najlepsze ujęcie wody okolicy.
Szkoda, że budynek był przez tyle lat własnością instytucji samorządowych i żadna nie potrafiła podzielić działki. Szkoła została sprzedana razem z wiejską figurką. Nie wiadomo, czy ktoś zadbał o zapis w umowie o użyczeniu. Zresztą firma jest tylko pośrednikiem i szkoła zaraz będzie pewnie do sprzedania 3 razy drożej.

Przasnysz
Przasnysz
1 rok temu
Reply to  Amator

Masakra sprzedana za bezcen i to sasiedni powiat zakupił…

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Amator

To trzeba było kupić I za pół roku sprzedać 3 razy drożej. Byłbyś milionerem.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Tutejszy

Trzeba było kupić. Jaki problem????

Żeby z tego budynku zrobić coś sensownego potrzeba przynajmniej 2 bańki. Przecież tam wszystko jest do wyprucia. Hydraulika, elektryka. Drenaż fundamentów trzeba zrobić. To studnia bez dna.

Żaba
Żaba
1 rok temu

Dwie bańki to Ty masz w wiadomo gdzie

Haniai
Haniai
1 rok temu

Mam wrażenie że nie długo wszystko zostanie sprzedane w obrębie. Nikt nie wie co się dzieje.mieszkancy dowiadują się po fakcie. Żal…kolejny kawałek historii wsi sprzedana😥😥

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Haniai

Po jakim fakcie? Przecież dawno była informacja o przetargu. Trzeba było kupować. Jaki problem?

Amator
Amator
1 rok temu
Reply to  Haniai

Poza drogą to nic tam nie zostanie. Świetlica czynna raz na 4 lata na wybory albo jak wybulisz kasę za wynajęcie. Obiektów sportowych zero. Plac zabaw zawsze zamknięty. Jeszcze brak przepływu informacji.