Budynek administracyjny nabyty przez Starostwo Powiatowe w Przasnyszu wyremontowany

4 maja 2023 roku zakończył się odbiór prac, w wyniku których budynek po dawnym markecie przy ul. Miłej został przekształcony w budynek administracyjny Starostwa Powiatowego w Przasnyszu.

 

Koszt nabycia oraz remontu budynku wyniósł niecałe 1,5 mln zł. Jaki informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu, na budowę nowego obiektu trzeba byłoby wydać 6 mln zł.

– W 2023 roku Powiat Przasnyski świętuje 25 – lecie swojego istnienia. Przez ten czas samorząd zgromadził pokaźną liczbę dokumentów, które domagały się dedykowanego im miejsca, ponieważ przestały się mieścić w gabinetach, szafach i piwnicach budynku Starostwa przy ul. Św. Stanisława Kostki w Przasnyszu. Inwestycja zapewniająca bezpieczne przechowywanie i szybki dostęp do dokumentacji stała się niezbędna dla ciągłości i komfortu obsługi mieszkańców – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

 

Zarząd Powiatu Przasnyskiego zainteresował się budynkiem o powierzchni ok. 800 metrów kw. po dawnym dyskoncie „Biedronka” mieszczącym się przy ul. Miłej w Przasnyszu.

– Zarząd zwrócił się do radnych z prośbą o wyrażenie zgody na nabycie nieruchomości. Rada większością głosów na pomysł przystała, dzięki czemu doszło do podpisania aktu notarialnego, w wyniku którego budynek stał się własnością Powiatu Przasnyskiego – dodaje.

Prace remontowe, które kosztowały łącznie ok. 197 tys. zł, zostały zlecone firmie Usługi Budowlane Dawid Bednarczyk z Przasnysza. Koszt dokumentacji projektowej wyniósł 4 tys. zł, a koszt nadzoru inwestorskiego – 5 tys. zł.

Teraz przed urzędnikami stoi końcowa część zadania, polegająca na przeniesieniu dokumentacji do nowego budynku administracyjnego. Koszt powstania dodatkowego miejsca na dokumenty zamknął się w kwocie mniejszej, niż 1,5 mln zł.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Antek
Antek
1 miesiąc temu

Gdzie te pieniądze zainwestowano? Ja tu widzę budynek po Biedronce.

Tolek
Tolek
1 miesiąc temu

No i można zrobić coś takiego, a nie jak poprzednik wynajął w szpitalu klitki,gdzie ciasno i bez warunków do przechowywania dokumentów

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

Starosta mógł wstawić do środka te brodziki co się w nich w garniturze kąpał i mielibyśmy całoroczną atrakcję 😅

jest
jest
1 miesiąc temu

Przestań już bredzić jakaś zgnilizna cię ogarnęła.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  jest

Pisizna