Budowa przekaźnika gsm podzieliła mieszkańców Małowidza. Co dalej z inwestycją

Na radach sesji gminy Jednorożec, które odbyły się w czerwcu i w lipcu, gościli mieszkańcy Małowidza, którzy są przeciwni budowie stacji bazowej telefonii komórkowej w ich miejscowości, na placu szkolnym. Wójt zawiesza postępowanie, zaś do naszej redakcji zgłaszają się mieszkańcy, którzy są „za”.

 

Mieszkańcy brali udział w sesjach rady gminy zarówno w czerwcu, jak i w lipcu. Jak twierdzą o budowie przekaźnika dowiedzieli się dopiero, kiedy Starostwo Powiatowe w Przasnyszu, rozesłało pisma w sprawie pozwolenia na budowę. Według nich ze strony władz gminy Jednorożec, zabrakło rozmów i informacji o planach budowania inwestycji.

 – Na działce, na której ma powstać przekaźnik jest świetlica, plac zabaw, siłownia. Nie jesteśmy przeciwni budowie przekaźnika, ale jego lokalizacji – mówili. Zwracali uwagę na fakt, że taka jego lokalizacja może zagrażać ich zdrowiu, a także na to, że zasięg w miejscowości jest na tyle dobry, że budowanie stacji nie jest potrzebne. Dodali także, że decyzja ( i uchwała rady gminy- red.) została podjęta z rażącym naruszeniem procedur. Zarzuty dotyczą m.in. braku konsultacji, czy braku wywieszenia decyzji w sprawie lokalizacji inwestycji celu publicznego na tablicy w Małowidzu.

 

Protest mieszkańców pojawił się po fakcie. Wójt bowiem po podjęciu przez radę uchwały zawarł już umowę z siecią Play. W czasie sesji głos zabrał radny Tadeusz Sobolewski. Przyznał się do błędu i stwierdził, że jako radny przyjmując uchwałę, nie był w pełni świadomy i nie znał wszystkich okoliczności. Wójt Krzysztof Iwulski na prośbę mieszkańców na nowo wszczął postępowanie w tej sprawie. Zaznacza przy tym, że procedury zostały przeprowadzone zgodnie z prawem, zaś protest mieszkańców go zaskoczył.

 

Inwestycja wydawała się słuszna

– Sygnały od mieszkańców Małowidza, Olszewki, Połoni, Żelazanej Rządowej i Lipy o tym, że zasięg w miejscowościach jest zbyt słaby, docierały do mnie w zasadzie odkąd tylko objąłem stanowisko wójta. Potrzeba budowy takiego przekaźnika wydawała się wówczas oczywista dla wszystkich. Nawet mamy protokół z zebrania wiejskiego w Małowidzu, gdzie jest mowa właśnie o słabym zasięgu – mówi nam wójt Krzysztof Iwulski.

Kiedy zatem jesienią 2020 roku pojawiła się firma Play, która wyszła z inicjatywą zainstalowania w gminie takiego przekaźnika, wójt odebrał to jako świetną wiadomość. Był przekonany, że inwestycja ucieszy mieszkańców.

– Nie miałem w ogóle wątpliwości, co do tego, czy sprawa jest słuszna. Wiedziałem, że mieszkańcy na tę informację po prostu czekają – stwierdza. – Zaproponowaliśmy firmie kilka działek, na których mógłby stanąć przekaźnik. Firma wyeliminowała wszystkie poza tą na placu, obok świetlicy wiejskiej. W przypadku pozostałych okazało się, że a to nie ma infrastruktury, a to teren jest podmokły. W innym przypadku problemem była linia energetyczna, czy ujęcie wody. Działka wskazana przez firmę to ponad 1,6 hektara terenu, tymczasem do budowy przekaźnika potrzebne jest wydzielenie ok. 144 metrów kwadratowych, więc niewiele. Przekaźnik miałby stanąć na uboczu, byłby ogrodzony, monitorowany i nie kolidował z niczym – wyjaśnia.

Ponieważ z powodu pandemii nie można było organizować większych spotkań, włodarz zaniechał prowadzenia konsultacji społecznych w tej sprawie. Temat, jak zapewnia, był jednak szeroko wyjaśniany na komisjach z udziałem radnych.

– Na sesji (transmitowanej online- red.) 30 października 2020 postanowiłem szerzej odnieść się do tematu, po to żeby wszyscy mieli możliwość się z nim zapoznać, dowiedzieć się gdzie planowana jest budowa przekaźnika. Wówczas żaden z radnych, nawet tych, którzy mają zwykle na każdy temat wiele do powiedzenia, nie wyraził nawet słowa wątpliwości co do tej inwestycji. Wszystko wydawało się oczywiste, zwłaszcza, że o problemie z zasięgiem mówiło się coraz częściej, gdyż zdalna edukacja jeszcze go pogłębiła. Dodatkowo w ostatnim czasie powstały na terenie gminy cztery inne przekaźniki i one też nie wzbudziły żadnej kontrowersji. Mieszkańcy raczej się cieszyli – dodaje.

Dlatego nagły atak, protest i niezadowolenie mieszkańców, były dla Krzysztofa Iwulskiego dość niespodziewane. – Mi naprawdę ten przekaźnik nie jest potrzebny do szczęścia. Problemy zgłaszali sami mieszkańcy. Moim zdaniem to po prostu atak polityczny, nakręcony przez popleczników mojego poprzednika. Uchwała  przyjęta została jednogłośnie. Zgodnie z uchwałą podpisałem umowę na czas określony wynoszący 10 lat, wydałem decyzję lokalizacji celu publicznego. Starostwo musiało wysłać zawiadomienia do mieszkańców sąsiadujących z działką, a tych jest bardzo dużo i wtedy zaczęła się awantura. W zasadzie do tej pory nikt się tym nie interesował.

– W pewnym momencie to już sam pomyślałem, że wszyscy są przeciwko tej inwestycji, co z uwagi na wcześniejsze zgłoszenia, było dla mnie dość zaskakujące. Teraz jednak dostałem pismo podpisane przez 77 mieszkańców, którzy chcą tej inwestycji, więc okazuje się, że większość osób  jest jednak „za”– stwierdza.

Wspomniane przez wójta osoby również są mieszkańcami Małowidza. Kiedy prosimy o wypowiedź w tej sprawie, słyszymy, że również ich zdaniem protest jest grą polityczną.

 

Problem z zasięgiem jest

– Zebraliśmy 77 podpisów od osób, które są za budową przekaźnika. Mogę z całym przekonaniem powiedzieć, że jesteśmy w zdecydowanej większości. Tyle tylko, że nas tak nie słychać, bo nikt z nas nie chce kłótni – mówi nam jedna z mieszkanek.

Nasza rozmówczyni wyjaśnia, że kłopoty z zasięgiem są w Małowidzu i Połoni bardzo duże. – Dobrze że mamy teraz lato i mogę wyjść przed dom i rozmawiać na podwórku. Gdybym była w domu na pewno, by nam się to nie udało – mówi i dodaje, że w najtrudniejszej sytuacji były dzieci, kiedy trwało zdalne nauczanie.

– Dzieci miały wysłać prace klasowe, kartkówki na czas, a tu się nie dało. Narzekali też nauczyciele. Powiem więcej – te osoby, które teraz krzyczą, że nie chcą przekaźnika, też pisały w trakcie roku szkolnego do szkoły, że dziecko nie mogło czegoś dostarczyć właśnie ze względu na zasięg. Więc ta stacja jest tu nam potrzebna. Chcemy żeby Małowidz się rozwijał, a nie w rozwoju cofał. A osoby, które przekaźnika nie chcą, nie chcą też żadnej innej inwestycji, którą zamierza wykonać Krzysztof Iwulski. Są przeciwni wójtowi, do tego stopnia, że nie zgodzili się ostatnio nawet na remont remizy, choć ta jest chyba najgorsza w całej gminie. Dlatego na co dzień doskonale widać czemu to wszystko ma służyć. Szkoda tylko, że wpływa to na całą wieś. Ludzie są skłóceni, nawet dzień dobry potrafią sobie nie mówić.

Po protestach mieszkańców, wójt zwrócił się do dyrektora sieci Play o rozwiązanie umowy. By to było bowiem możliwe potrzebna jest wola dwóch stron.

– Niestety dyrektor takiej woli nie wyraził. Ja jako wójt muszę się kierować przepisami, więc jeżeli jest wszystko zgodne z prawem, to my nie możemy nie udzielić takiego pozwolenia. Nie mogę nie wydać  pozytywnej decyzji o celu publicznym, tylko dlatego, że mieszkańcy protestują.

Chwilowo Krzysztof Iwulski zawiesił postępowanie w sprawie. O tym jak dalej potoczy się inwestycja zdecyduje Samorządowe Kolegium Odwoławcze. SKO przeanalizuje tę procedurę i wyda orzeczenie czy decyzja jest ważna czy nie. Do tego czasu również starostwo zawiesiło swoje postępowanie.

 

 

ren

guest
115 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

Komórkę chce mieć każdy. Ale BTS to już najlepiej jakby stał w sąsiedniej gminie…

Jeremiasz
Jeremiasz
1 miesiąc temu

Tak, na pewno niech stoi w centrum wsi na boisku szkolnym. Kto tu dba o komfort mieszkańców??? Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę:)

Katarzyna.
Katarzyna.
1 miesiąc temu

Ja na zasieg nie narzekam ..po za tym jestem jedną z mieszkanek , nie przypominam sobie żeby było takie pytanie…odsnosnie przekaźnika. Jeśli wójt podpisał umowę niech teraz ponosi konsekwencje..a nie wyszedł przed szereg .

Dorota
Dorota
1 miesiąc temu
odpowiada  Katarzyna.

Nikt nie narzekał na zasięg, a teraz nagle tyle osób jest pokrzywdzonych:) Ma Pani rację, Wójt i nieudolni radni, którzy jak widać tylko glowami potrafią kiwac po nagraniach z sesji powinni ponieść konsekwencje

Monia
Monia
1 miesiąc temu
odpowiada  Dorota

Jest pani w błędzie skoro w artykule jest napisane o tym, że mieszkańcy zgłaszali problem z zasięgiem. Poza tym myślę, że najpierw trzeba przyjrzeć się swojej nieudolności żeby bezczelnie oceniać nieudolność i zachowania wójta i radnych czy sołtysów

Gość
Gość
1 miesiąc temu
odpowiada  Monia

no ta nieudolność rządzących wychodzi cały czas, szczególnie nasz radny który tylko gapi się w stół

Monia
Monia
1 miesiąc temu
odpowiada  Gość

Podpisujesz się jako gość a dalej piszesz nasz radny. Pokaż jaja i pisz w swoim imieniu a nie oczerniasz kogoś za plecami. Poza tym radnego wybiera się w wyborach. Skoro wygrał to musi mieć poparcie

Jeremiasz
Jeremiasz
1 miesiąc temu

Nikt nie myśli o tym, że jak powstanie ta stacja, to wartości nieruchomości w sąsiedztwie spadną o 30 procent? Nie mówiąc już o zagrożeniach zdrowotnych…. Można się domyślić, że te 77 podpisów za pobudowaniem anteny zebrano na zlecenie wójta:)

Jacek
Jacek
1 miesiąc temu

Niby 21. wiek a na wsiach nadal panuje ciemnota

Alicja N.
Alicja N.
1 miesiąc temu
odpowiada  Jacek

chcesz mieć na działce nadajnik o dużej mocy? to stawiaj sobie, zgłoś się do gminy i na dachu Ci zamontują… tylko potem nie rób zbiórek na chorych członków rodziny na białaczkę, raka, inne schorzenia wynikłe z przebywania w zasięgu duzej mocy sieci elektromagnetycznej…..

Adriano
Adriano
1 miesiąc temu
odpowiada  Alicja N.

załóż foliową czapeczkę, telefon wyrzuć i nie używaj, tak samo wifi, tv i mikrofalówkę.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
odpowiada  Alicja N.

Mi mogą na dachu montować. Dobra kasa co miesiąc za nic.

Flex
Flex
1 miesiąc temu
odpowiada  Alicja N.

Droga Alicjo, jak napisałaś ten post? Czyżby z telefonu lub komputera z wifi? Niektórym juz te fale szkodzą na głowę.

Last edited 1 miesiąc temu by Flex
Tomasz N.
Tomasz N.
1 miesiąc temu

to chociaz u Was pytają mieszkańców, pod Warszawą po prostu stawiają przekaźniki. 500 metrów od domu bach i jest słup z 5G (Tarcza Kowid umożliwiła stawianie bez konsultacji społecznych i jak operator zapłaci widocznie ładne $$$ to gmina wydaje pozwolenia jak leci).

Dorota
Dorota
1 miesiąc temu
odpowiada  Tomasz N.

Cały problem właśnie tkwi w tym, że nie pytają.. Podpisali umowę z Play a teraz zdziwieni, że mieszkańcy nie chcą, i to na dodatek 60 m od zabudowań:(

Renata
Renata
1 miesiąc temu

Zastanawiające jest te 77 podpisów bo na zebraniu wiejskim, które odbyło się już po fakcie, chętnych za postawieniem nadajnika było 17 osób🤔 ze smutkiem w sercu patrzę na to co się teraz dzieje we wsi, a przecież można było tego uniknąć informując mieszkańców o tej inicjatywie przed podjęciem jakichkolwiek decyzji. Może i na budowę potrzeba 144 metrów z 1,6h natomiast PLAY dzierżawi całą działkę więc jaką gwarancję mają mieszkańcy, że będą mogli dalej korzystać ze szkolenej świetlicy, placu zabaw, boiska i tak dalej… Warto dodać, że to jedyne miejsce rozrywki dla mieszkańców. Gdyby faktycznie Wójt kierował się dobrem mieszkańców to… Czytaj więcej »

Edzia
Edzia
1 miesiąc temu
odpowiada  Renata

Dokładnie tak. Wójt twierdzi że to poplecznicy, to po części jego wyborcy. A panie które wypowiadają się w artykule niech zajmą się opieką nad dziećmi. I skoro zabierają głos to czemu anonimowo???Bo to nie brak zasięgu tylko brak opieki jest powodem tego,że dzieci nie są na lekcji tylko biegają po podwórku. Internet jest bardzo dobry tylko trzeba zapłacić rachunek, a za 20 zł to trudno o zasięg. Zresztą na sesji jest wypowiedz radnego o bardzo dobrym zasiegu z “neostrady”. Mieszkancy w Małowidzu to w 90% ludzie którzy mają własne zdanie, którym zależy na wsi a nie “marionetki”

Xxxx
Xxxx
1 miesiąc temu
odpowiada  Renata

Jakoś tłumów na tym placu zabaw i boisku nie widzę.:) Jak sądzę po podpisie to nie jest Pani mieszkanką Małowidza i nie zdaje sobie Pani sprawy z tego, że w tej wsi jest inne miejsce rozrywki dla mieszkańców- i tam faktycznie przebywaja całymi dniami niezależnie od dnia tygodnia. 😃
Niektórym osobom przeszkadza nawet fakt pomysłu utworzenia przedszkola, ale pijaki pod oknem już nie przeszkadzają. 😃

Renata
Renata
1 miesiąc temu
odpowiada  Xxxx

Moze gdybym podpisała się Xxxx zostałabym wzięta za pełnoprawną mieszkankę Małowidza 😉

Xxxx
Xxxx
1 miesiąc temu
odpowiada  Renata

Tu się wypowiadasz, a w swoim miejscu zamieszkania zapewne umiejscowiony przekaźnik masz nad głową i żyjesz. 😃
Niech decydują ci co tu mieszkają i z tym miejscem wiążą swoją dalszą przyszłość, a nie ci, którzy przyjadą odwiedzić rodzinę raz do roku.

Renata
Renata
1 miesiąc temu
odpowiada  Xxxx

A to ciekawe co piszesz ale niech będzie na Twoje 😉

Xxxx
Xxxx
1 miesiąc temu
odpowiada  Renata

Dzięki

Dorota
Dorota
1 miesiąc temu
odpowiada  Xxxx

Właśnie, że jestem mieszkanką Malowidza, ale Pan zdecydowanie nie jest:)

Xxxx
Xxxx
1 miesiąc temu
odpowiada  Renata

Propo rozrywki dla mieszkańców- ludzie zrezygnowali z remontu remizy, a mogło być to nowe miejsce rozrywki dla wszystkich mieszkańców.

Edzia
Edzia
1 miesiąc temu
odpowiada  Xxxx

W remizie to i tak jest rozrywkowo😂

Marionetka
Marionetka
1 miesiąc temu
odpowiada  Xxxx

Dla strażaków oczywiście że byłoby to miejsce rozrywki. Dla ich rozrywkowych przyjaciół wyprawiających tam swoje urodziny, ostatki i inne widzi mi się również. Idealna sala do imprez. A chcąc cos wynająć lub wypożyczyć to trzeba zapłacić duże pieniądze, które później idą na ich przelew.

Kasia
Kasia
1 miesiąc temu
odpowiada  Marionetka

Zgadzam się z Panią w 100%

Inez
Inez
1 miesiąc temu
odpowiada  Marionetka

Duże pieniądze-2zł za os za serwis i 150zl za remizę. Jak cię nie stać to nie wynajmiesz-proste. 😃Nie tylko strażacy korzystają z reemizy. Swego czasu np Pani sklepowa robiła “festyny”, na którym prowadziła sprzedaż alkoholu.

Dolores
Dolores
1 miesiąc temu
odpowiada  Inez

Takie ceny są dla was a dla innych mieszkańców którzy z wami nie urzędują są dużo dużo większe

Edzia
Edzia
1 miesiąc temu
odpowiada  Inez

Jakiś czas temu wynajela pewna pani na 18-tkę. To najpierw musiala posprzatac ta remize . A jedną z łazienek zastawić ,żeby nikt niewszedł. Bo taki był w niej pożadek. Tak więc straż powinni wziać młodzi chłopacy ze wsi w swoje ręce inaczej myślący. I może wtedy zapanowałby jakiś ład. A nic niestoi na przeszkodzie żeby remonty robic. Pan wójt pozyskał na Olszewkę,Żelazną i inne. To czemu Malowidz ma dawac swoje. Niech zacznie i wtedy wiekszosć sie zgodzi myslę.

Edzia
Edzia
1 miesiąc temu
odpowiada  Inez

A propo festynu. To nie sama sklepowa bo i mieszkancy go przygotowywali. Kazdy cos zrobił. I stazacy tez. A skoro sklepowa sie dorobila na festynie. To czemu wiecej niebyło😧😧😧Jedna z pan chciala zadzwonić na policje ale jej koleżanka byla pijana ..i może dlatego tego nie zrobiła. Wlasnie tak to dziala sami niemozemy to komus przeszkodzimy.

Monia
Monia
1 miesiąc temu
odpowiada  Marionetka

Głupia ludzka mentalność. Jak pies ogrodnika sam się nie bawi i komu nie da. Gdyby remiza była wyremontowana pewnie wiele osób chciałoby zrobić tam imprezę. A tak to stoi i straszy wyglądem

Dorota
Dorota
1 miesiąc temu
odpowiada  Xxxx

Ludzie nie zrezygnowali z remizy, tylko z pomysłu na przejęcie przez wójta naszych pieniędzy…. Sądząc po gospodarności wójta, nigdy byśmy ich nie odzyskali, i remontu też byśmy się nie doczekali.

maxx
maxx
1 miesiąc temu

Oj tam, to pójdzie na prywatną działkę. Komuś wpadnie 20 000 na rok z dzierżawy i ekstra darmowe abonamenty.

Kasia
Kasia
1 miesiąc temu

Dzieci z naszej miejscowości nie mają innego miejsca do spędzania wolnego czasu,a więc jeśli ktoś mówi że na placu nie ma młodzieży niech idzie i sprawdzi wieczorem i wtedy wypowie się na ten temat

Xxxx
Xxxx
1 miesiąc temu
odpowiada  Kasia

To są ci sami co chodzą w miejscu nieoświetlonym, bez odblasków, bez lampki czy innego elementu odblaskowego w porze nocnej i stwarzają zagrożenie na drodze? To może niech lepiej siedzą w domach 😃 A jak ta młodzież dba o jedyne miejsce rozrywki w swoim miejscu zamieszkania? Rozwalone bramki, zjeżdżalnia zepsuta, huśtawka, dookoła śmieci i szkła. To jest właśnie efekt spędzania wolnego czasu.

Edzia
Edzia
1 miesiąc temu
odpowiada  Xxxx

To zapewne jest ktoś, kto bierze pieniądze za sprzątanie. I pilnowanie obiektu. A to że bramki są zepsute,czy hustawki to jest radny i do niego trzeba zgłosić.

Xxxx
Xxxx
1 miesiąc temu
odpowiada  Edzia

Myślę, że jednak warto byłoby tą młodzież w to zainicjować..tych którzy winni są takiego stanu, chociaż do sprzątania bo naprawy zostały poczynione. Gdyby Pani ta młodzież na podwórko te śmieci i szkła powrzucała to pewnie Pani nie byłaby zadowolona ze sprzątania po kimś, i jeszcze nikt Pani za to nie zapłaci. 😃

Dorota
Dorota
1 miesiąc temu
odpowiada  Xxxx

Czy w Jednorożcu, albo w innych miejscowościach jest lepiej pod tym względem? Młodzież wszędzie jest taka sama. Dlatego zatrudnia się osoby dorosłe, które mają to nadzorować i utrzymywać porządek.

Kasia
Kasia
1 miesiąc temu

Tyle osób narzeka na brak zasięgu a więc w jaki sposób dodają wszystkie komentarze 🤣

Xxxx
Xxxx
1 miesiąc temu
odpowiada  Kasia

Zapewne korzystają ze świetlicy wiejskiej

Kasia
Kasia
1 miesiąc temu
odpowiada  Xxxx

Zapewne. Nie wiedziałam że świetlica jest otwarta 24h ,ale dobrze wiedzieć 😁

Xxxx
Xxxx
1 miesiąc temu
odpowiada  Kasia

O ja też nie wiedziałem

Edzia
Edzia
1 miesiąc temu
odpowiada  Xxxx

Własnie na świetlicy… To po co dzieciom wójt funduje taką atrakcje. Należy słuchać mieszkańców.

Xxxx
Xxxx
1 miesiąc temu
odpowiada  Edzia

Jak narazie to większość jest “za”, więc niech faktycznie słucha. 😃

Edzia
Edzia
1 miesiąc temu
odpowiada  Xxxx

Większość jest przeciw…o czym wcześniej pani Renata pisała. Jakaś kombinacja bardzo dziwna. Tak więc ktoś nieumie liczyć . To jest artykuł z anonimowymi wypowiedziami, to albo sìę ma coś do powiedzenia albo kombinuje

Xxxx
Xxxx
1 miesiąc temu
odpowiada  Edzia

Bo na zebranie wiejskie ludzie poszli tylko po to żeby sobie do gardeł poskakac. ☺ Kombinacja? Na zebraniu wiejskim były osoby, których nie powinno byc. Jakim prawem ludzie, którzy dawno już nie są związani z tą wioską mają mieć wpływ na losy wsi? Ja wiem, że jest tyle osób za. Sam jestem osobą, która nie była za żadną ze stron, i żadnego podpisu nie złożyła, ale pod wpływem tego co się działo na zebraniu, jak ludzie z zawiścią dążyli do sfinansowania chodnika zamiast remontu remizy to poszedłem również tym tropem i podpisałem, że jestem za. 😃 Świadomie jestem za anteną,… Czytaj więcej »

Edzia
Edzia
1 miesiąc temu
odpowiada  Xxxx

Porównanie chodnika do stacji bazowej….to chore. Właśnie “””na złosć mamie odmrożę sobie uszy””A co do remontu remizy to niech wójt pozyska pieniądze i zaiwestuje. Wtedy mieszkańcy myśle się zgodzą.

Xxxx
Xxxx
1 miesiąc temu
odpowiada  Edzia

teraz każdy będzie robił na przekór. Wy nie chcecie remizy-my chcemy antenę. Nie chcecie przedszkola-my chcemy antenę…i tak to się będzie ciągnąć. Zgoda buduje, niezgoda rujnuje..

Edzia
Edzia
1 miesiąc temu
odpowiada  Xxxx

Przedszkole to super. Szkoda że przy nadajniku ok.60 metrów. I myślę że to były obiecanki. Ja piszę w jednej osobie…w swoim imieniu…a pan ???My….nierozumiem

Monia
Monia
1 miesiąc temu
odpowiada  Edzia

Zburzyć, zaorać i trawę posadzić…na cholerę ta remiza! A wiejskie pieniądze nie są na jego widzimisię! 😊 Mieszkańcy zadecydowali 👌

Inez
Inez
1 miesiąc temu
odpowiada  Monia

Na cholerę ten chodnik? 😃😃😃
Mieszkańcy zadecydowali 😃nie są też twoim widzimisię

Edzia
Edzia
1 miesiąc temu
odpowiada  Inez

Oj tak pieniadze wiejskie tzn.mieszkanców. każdego z osobna. Dopuki szogun nie manipolował wszystko było ok. Raz zebaranie i tyle. Teraz zmiany bo komus sie cos poj……
A co do zmiany miejsca postawienia to super pomysl. Skoro jest ktos chetny na swojej posesji. Bo plac jest wiejski czyli wszystkich. I jedni walcża o to zeby tak zostało inni nie. A kazdy ma swoj udzial w tym

Kasia
Kasia
1 miesiąc temu
odpowiada  Inez

Tylko ciekawe ko się nimi spaceruje z głową w górze udając damę😉

Inez
Inez
1 miesiąc temu
odpowiada  Kasia

Rozumiem, że chodzisz środkiem ulicy?
Na tych 70m chodnika to sobie za bardzo nie pochodzimy 😃😃😃
Zawsze chodź z podniesioną głową, żeby Ci samochód na dupę nie najechał.

Kasia
Kasia
1 miesiąc temu
odpowiada  Inez

Moja droga nie przejmuj się o mnie ja dam sobie radę ale martw się o siebie 😊

Kasia
Kasia
1 miesiąc temu
odpowiada  Xxxx

Na zebraniu były osoby które mieszkają lub mają posesję i płacą podatki. Jak również osoby którym leży na sercu dobro wsi i mieszkańców. A skoro ci to przeszkadzało to mogłeś zwrócić uwagę. Kupując dom i działkę napewno niemyśleli że coś takiego w pięknym Małowidzu ma powstać

Xxxx
Xxxx
1 miesiąc temu
odpowiada  Kasia

Kobieta przyjechała do rodziny na wakacje i poszła sobie na zebranie wiejskie.ani ma ona tu posesje, ani płaci podatki.

Kasia
Kasia
1 miesiąc temu
odpowiada  Xxxx

Nie wiem czy zauważyłeś ale ta pani nie brała udziału w głosowaniu Coś ci się pomyliło

Kasia
Kasia
1 miesiąc temu
odpowiada  Xxxx

A Były też inne osoby które przyjeżdżają od wielkiego dzwonu i brały udział w głosowaniu

Marionetka
Marionetka
1 miesiąc temu
odpowiada  Kasia

Tak były takie nowoczesne “Panie”, które tu nie mieszkają ale przyjeżdżają do swoich rodzinnych domow. One miały najwięcej do powiedzenia o tych ,, zacofanych” ludziach ze wsi. Również ich głosy były brane pod uwagę.

Marionetka
Marionetka
1 miesiąc temu
odpowiada  Xxxx

Chyba mówisz o sobie

Kasia
Kasia
1 miesiąc temu
odpowiada  Marionetka

I to się “Krzysiu”mylisz 😂

Dorota
Dorota
1 miesiąc temu
odpowiada  Xxxx

Cóż za kręgosłup moralny😂

Dorota
Dorota
1 miesiąc temu
odpowiada  Xxxx

Większość? Chyba ktoś nie potrafi tu liczyć? Ta grupa to zdecydowana mniejszość. I na dodatek obudzili się za późno ….. Dlaczego ta tzw. większość nie wnioskowała przed całym procesem o założenie nadajnika?

Adriano
Adriano
1 miesiąc temu

masz na myśli to że niektórzy są przeciwny rozwojowi cywilizacji mimo że sami z niej korzystają?

Monia
Monia
1 miesiąc temu
odpowiada  Adriano

Postawią antenę i będę miała zasięg w domu a nie tylko na podwórku 😂😂😂 to jest rozwój cywilizacji, że niby podciągną ten zasięg linką do domu 🤣🤣🤣

Marionetka
Marionetka
1 miesiąc temu
odpowiada  Adriano

Nikt nie jest przeciwny rozwojowi cywilizacji w tym postawienia nadajnika tylko zmiany jego lokalizacji. Czy wam to tak ciężko zrozumieć?

Edzia
Edzia
1 miesiąc temu
odpowiada  Marionetka

Dokładnie. Trzeba mieć rozum i go używać .Zmiana “””lokalizacji”””stacji bazowej telefonii komórkowej.

Rozalka
Rozalka
1 miesiąc temu

Przeczytalam artykuł i komentarze.Przychodzi mi na myśli Ranczo i swietnie grana postac Czerepacha przez Artura Barcisia .Tylko Czerepach miał swoją Lodzię która miala wplyw na niego , powiedziala Arkadiuszu i on juz zaczynał myśleć z empatią. A nasz Czerepach na Lodzię ,mieszkankę Malowidza która tez mu pomaga w maju robila przegląd naszych posesji ..

..

Edzia
Edzia
1 miesiąc temu
odpowiada  Rozalka

Z tego co widziałam to dwóch Czerepachów spotkało się w Żelaznej 😂

Rozalka
Rozalka
1 miesiąc temu
odpowiada  Rozalka

Nasz Czerepach rzuca nam kłody pod nogi miejmy nadzieję , że uda nam się obronić Malowidz ale znając naszego Czerepacha to jesli my odniesiemy sukces to nasz Czerepach przedstawi to jako swoj sukces , ze slucha ludzi i nam pomógł.Taki cudowny ..

Monika
Monika
1 miesiąc temu
odpowiada  Rozalka

Żal czytać

Rozalka
Rozalka
1 miesiąc temu

Monia tu jest naprawdę super zasięg Malowidz jest pod tym wzgledem super ale h…z zasiegu jak się rozumu nie ma .Niektórzy mieszkańcy myślą ,że jak powstanie nadajnik to nie będą płacili abonamentu a będą mieli super internet za darmo a 500 + pójdzie na przelew .Tak rozumie liczba 77 ktora jest wieksza od liczby 96. Niedomyci ,niedopici ale przekonani o swojej racji.

Inez
Inez
1 miesiąc temu
odpowiada  Rozalka

Rozalko kochana, Ty również jesteś beneficjentem 500+, Idąc tym tokiem myślenia, ci co są przeciwko antenie myślą, że będą mieli darmowy towar w sklepie ?

Edzia
Edzia
1 miesiąc temu
odpowiada  Inez

Dzis beneficjentami 500+ są wszyscy. Jedni wydają na dzieci inni….a co do darmowych zakupów to super pomysl . Internet za darmo…zakupy też. Żyć i cieszyć się każdą chwilą😂

Edzia
Edzia
1 miesiąc temu
odpowiada  Inez

A ci co są za nadajnikiem internet za darmo????

Inez
Inez
1 miesiąc temu
odpowiada  Edzia

Tzn, że wszyscy pijemy i chodzimy niedomyci i niedopici. 😃tylko czemu Rozalka świadomie przebywa w takim towarzystwie całe dnie. ?

Marionetka
Marionetka
1 miesiąc temu
odpowiada  Inez

Inez Ci co są przeciwko antenie akurat należą do grupy ludzi TRZEŹWO myślących więc nie wiem skąd te aluzje. Wystarczylo popatrzeć na podzielonych ludzi na wiejskim zebraniu. Alkoholicy za, ludzie zdrowo myślący przeciw. Aż wstyd, ale taka jest niestety prawda.

Inez
Inez
1 miesiąc temu
odpowiada  Marionetka

Ani Ty za kołnierz nie wylewasz ani twoi sojusznicy. Ludzie trzeźwo myślący, którzy nie potrafią się zachować na zebraniu? Co niektórzy z Was nawet wykształcenie mają, a zero obycia.zrobiliście chlew, przekrzykując jeden drugiego.

Marysia
Marysia
1 miesiąc temu
odpowiada  Inez

Wysoką kulturą wykazała się pani ze świetlicy na zebraniu wiejskim w maju, a to chyba bliska rodzina Inez. Czyż bym się myliła? nie sądzę.

Inez
Inez
1 miesiąc temu
odpowiada  Marysia

Mylisz się bardzo. Może jestem twoją bliską rodziną i nie masz pojęcia o tym 😃

Marysia
Marysia
1 miesiąc temu
odpowiada  Inez

Nie sądzę, nie ta półka. Poglądy mojej rodziny znam, a twoje nie mieszczą się w żadnych ramach.

Marionetka
Marionetka
1 miesiąc temu
odpowiada  Inez

I tu się pomyliłaś. Akurat od alkoholu jestem daleko. A krzyki to były ojjjj były. Działo się działo. Było ciekawie. Poniosło co niektórych haha
Ale to tylko świadczy o ich inteligencji.

Edzia
Edzia
1 miesiąc temu
odpowiada  Marionetka

I tu sie zgadzam . W grupie osób przeciwnych jak zauważyliście drodzy rozmówcy byli nauczyciele,ochrona zdrowia,wieloletni pracownicy różnych urzedów i ludzie pracujący a nie beneficjenci Gops. Ludzie uzywający rozumu a nie uzależnieni od pomysłodawcy nadajnika.

Monia
Monia
1 miesiąc temu
odpowiada  Edzia

Dokładnie tylko Ci co są na łasce opieki są Za … A co im zostało, przecież się nie sprzeciwią 🤣 z czego będą żyli… Jak całe życie oni tu żerują i darmowe pieniądze dostają… A do innej pracy się nie nadają…

Inez
Inez
1 miesiąc temu
odpowiada  Monia

A Ty kobieto gdzieś w życiu pracowałaś? Nie..tak samo jak Twoja sasiadka.

Monia
Monia
1 miesiąc temu
odpowiada  Inez

Jakbym nie pracowała to byłabym ZA 😂 ale mam swoje zdanie i ambicje, i nie siedzę u nikogo w kieszeni 😁

Inez
Inez
1 miesiąc temu
odpowiada  Edzia

I wszyscy Ci ludzie korzystacie z gopsu, nawet z darów.

Monia
Monia
1 miesiąc temu
odpowiada  Inez

Dary musimy brać, bo jak nie to Wy darmozjady weźmiecie jak do tej pory żeście się sami nimi dzielili, a nikomu więcej się NIBY nie należały?!

Inez
Inez
1 miesiąc temu
odpowiada  Monia

Nie musisz braç kobieto. Czy ktoś za Ciebie składał wniosek? Zaprzeczasz sama sobie. Niby wszyscy tacy idealni i z gopsu nie korzystają, a pierwsi w kolejce po dary stoją. 😃

Edzia
Edzia
1 miesiąc temu
odpowiada  Inez

A to ty je wydajesz ?

Inez
Inez
1 miesiąc temu
odpowiada  Edzia

Ani je wydaje, ani je biorę 😃 nie mam z nimi nic wspólnego, ale kobieta niewiedząc kto siedzi po drugiej stronie komputera oczernia publicznie osoby je wydające. hipokryzja komuś wytykać pomoc z gopsu samemu z niej korzystając.

Edzia
Edzia
1 miesiąc temu
odpowiada  Inez

Otóż to. Niby sie niewie a wie. I docinki. Bo się podejrzewa😂tylko skąd ten zasieg😶anteny niema jeszcze

Edzia
Edzia
1 miesiąc temu

Mam wrażenie że nadajniki,anteny,stacje bazowe to poprostu uzdrawiajace 😯tylko nigdzie w środku miejscowosci ich niema.. Ale nasz “cudowny😂”rzadziciel zrobi nam Ciechocinek. Ale czego się nierobi dla kasy.

Aj.
Aj.
1 miesiąc temu

Niestety takie społeczeństwo : Antena gsm, powoduje raka i pali mózgi ( zapominając, że faktycznie każde urządzenie elektryczne wytwarza pole, a smartfon w czasie rozmowy trzymany jest przy uchu, tak blisko mózgu, słuchaweczki wsadzane do uszu nie przeszkadzają, komputery stacjonarne, laptopy, telewizory, radia, lodówki, mikrofalówki. Nic nie szkodzi. Antena gsm – pali im mózgi. Brawa.

Marionetka
Marionetka
1 miesiąc temu
odpowiada  Aj.

Telefony, słuchawki, laptopy itp używamy sami bo tak chcemy i na swoją odpowiedzialność- zreszto jak każdy. A o nadajniku który ma stać w środku naszej wsi zadecydowala za nas osoba obca licząca się tylko swoim dobrem materialnym.

Imię
Imię
1 miesiąc temu

Ludzie, nie szkoda Wam czasu na pisanie głupot i docinanie kto tu jest mądrzejszy?.? Co drugi z Was jest tu rodzicem(domniemam), i jaki Wy przykład dajecie dzieciom. ? Co niektórzy z Was to chyba mają stanowczo za dużo czasu.
Pozdrawiam

Dolores
Dolores
1 miesiąc temu
odpowiada  Imię

Nie 😁 udowadniamy że nie mamy zasięgu🤣🤣🤣🤣

Marysia
Marysia
1 miesiąc temu

Pomysłodawcą tej anteny w tym miejscu powinien dostać Oscara

Dolores
Dolores
1 miesiąc temu

Ja za jaką w posadkę w gminie albo umożenie podatku i innych opłat gminnych zrobię wszystko

Marysia
Marysia
1 miesiąc temu

Albo za dobrą wycieczkę do Białowieży 😂😂😂

ojej
ojej
1 miesiąc temu

ale ten spor to jest o antene czy o dzialke.? mysle ze osoby chetne znalazly by sie zeby u nich wybudowac na podworku. po co ma stac na posesji z ktorej korzystaja wszyscy mieszkancy, nie podob mi sie to

Marionetka
Marionetka
1 miesiąc temu
odpowiada  ojej

Ten spór to jest teraz o antenę, działkę,
pijaków, festyny, dary, sklep, remizę, strażaków itd itd
Niedługo będziecie dochodzić kto z kim śpi. A to wszystko tylko ludzka głupota i zazdrość.

Edzia
Edzia
1 miesiąc temu
odpowiada  Marionetka

Otóż to. Nie to miejsce i nie taka budowla na placu szkolnym

Aaaa
Aaaa
1 miesiąc temu

Proszę zaproponować komuś z Państwa postawienie anteny na prywatnej działce..wszyscy będą chcieli u siebie ją mieć żeby tylko kasę mieć. 😃😃😃 być może o to ten cały spór.

Dolores
Dolores
1 miesiąc temu
odpowiada  Aaaa

Były takie oferty Pani z Play była u niektórych mieszkańców Ale kto nie ma wypalonego mózgu przez alkohol to się nie zgodził

Aaaa
Aaaa
1 miesiąc temu
odpowiada  Dolores

Pani widzę też abstytentka 😃a co drugie z Was stoi w sklepie i żłopie te piwsko

Edzia
Edzia
1 miesiąc temu
odpowiada  Aaaa

W sklepie to niee. Bo jedna pani dzwoni anonimowo 😂😂😂na policję i niewolno

Dolores
Dolores
1 miesiąc temu
odpowiada  Aaaa

Dokładnie tak 😁abstynentka mnie jeszcze nikt nie widział w sklepie z piwem i w ogóle nigdzie

Aaaa
Aaaa
1 miesiąc temu
odpowiada  Dolores

Tzn że gówno masz do powiedzenia słoiku

Dolores
Dolores
1 miesiąc temu
odpowiada  Aaaa

No nie powiedziała bym.Mam więcej do powiedzenia jak ty 😊

Gary
Gary
1 miesiąc temu
odpowiada  Dolores

Chyba ten z wypalonym mózgiem się nie zgodzi, bo jak nie on to sąsiad przyjmie ofertę, a ten co nieprzyjął będzie tylko mógł popatrzeć na maszt i nową furę sąsiada za pieniążki z dzierżawy 🙂

Lila
Lila
1 miesiąc temu

Zmiana lokalizacji..lub zerwanie umowy. I sprawa bedzie zalatwiona. Tylko radni muszą wziać odpowiedzialnosć za swoje decyzje. Powinni sprawdzić jakie mieszkańcy mają zdanie.

Gość
Gość
1 miesiąc temu
odpowiada  Lila

To prawda,oby nie było za późno