Budowa przasnyskiej tężni nabiera rumieńców [FOTO]

Pierwotnie tężnia miała stanąć w parku miejskim, ale kaprysy konserwatora sprawiły, że burmistrz zdecydował o jej wybudowaniu na skwerze przy cmentarzu parafialnym od strony ul. Orlika. Na budowę obiektu czekaliśmy wyjątkowo długo, ale w końcu się udało, a prace – zgodnie z zapowiedzią burmistrza – mają się zakończyć do końca września.

 

Choć tężnia w Przasnyszu miała powstać w pierwszym roku urzędowania burmistrza, wiatr wciąż wiał mu w oczy. Najpierw radni kłócili się o pieniądze i zasadność inwestycji, następnie nie było chętnych, aby budowę przeprowadzić. Dopiero trzeci z przetargów zakończył się sukcesem.

Przetarg na budowę tężni solankowej w Przasnyszu w formule zaprojektuj i wybuduj wygrała firma z Libiąża, a cena ofertowa wyniosła 200 tys. złotych brutto.

 

Tężnia miała powstać do końca czerwca 2020 r., ale także ten termin nie został dotrzymany. Jak wyjaśnił burmistrz – z powodu koronawirusa. Teraz los zaczął jednak sprzyjać długo wyczekiwanej inwestycji, a tężnia zgodnie z zapowiedzią ma zacząć funkcjonować najpóźniej z początkiem października.

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
2 lat temu

Mam pytanie z innej beczki. Co z remontem ronda w Przasnyszu? Sytuacja robi się nie do zniesienia!!! Nie widać żeby ktokolwiek interesował się tym tematem, a problem z ruchem w Przasnyszu jest i to ogromny!!! Wstyd i obciach….

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Anna

Pytaj powiatowego przedstawiciela Przewodniej Siły Narodu. Na pewno udzieli wyjaśnień. Ale bądź spokojna, wstęgę będzie przecinało z 15 osób.
Wstaliśmy jako kraj z kolan, no i teraz strategiczne dla miasta rondo jest remontowane miesiącami. Podczas gdy na spokojnie można takie wybudować przez miesiąc od podstaw.

bober
bober
2 lat temu

Rondo robi GDDKIA a nie starostwo. Ale fakt faktem, drogi zaczynają wyglądać jak po wojnie, zapadnięte studzienki, zniszczone chodniki (tiry nie wyrabiają na zakrętach), zniszczone przejazdy kolejowe. O korkach nie mówiąc. Ktoś powinien ponieść za to konsekwencje, ale idę o zakład że skończy się jak zawsze….

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  bober

A czy ja napisałem, żeby pytał w Starostwie, czy ma pytać Starostę? GDDKiA jest obsadzona ludzmi PiS, nieprawdaż? Skoro są tacy wygadani, to chyba podczas remontu mogą się wykazać ?

bober
bober
2 lat temu

Dajcie już spokój z tą tężnią… burmistrz sam niech chodzi zażywać inhalacje z cmentarza i ciepłowni.

dramat
dramat
2 lat temu

tężnia – najbardziej potrzebna inwestycja. co tam np. utwardzenie dróg, nieważne, na osłodę brnięcia w błocie mieszkańcy będą mogli posiedziec sobie przy tężni przy cmentarzu i od razu sie im humor poprawi.
a może do kompletu obwodnicę zrobić przy cmentarzu? przyjemne z pozytecznym połaczyć? burmistrzu, starosto i wicestarosto – do dzieła!
Przasnysz to naprawdę stan umysłu.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  dramat

Suwerenowi, jak widać, taki stan rzeczy pasuje.

Edek
Edek
2 lat temu

Co do ronda, to zastanawiające jest w jakim celu wykonali taki szeroki chodnik wokół?