Budowa miejskiego przedszkola w Ciechanowie otrzymała dofinansowanie.

W czerwcu 2020 roku prezydent Krzysztof Kosiński wystąpił do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego o dofinansowanie do budowy przedszkola w Ciechanowie w kwocie 4 mln zł. Zarząd Mazowsza pozytywnie rozpatrzył wniosek.

 

– Budowa takiego obiektu wraz z zagospodarowaniem całego terenu to ponad 10 mln zł. Niestety nie pomógł nam polski rząd, który nie przekazał nawet złotówki na naszą inwestycję. Jak widać mają tam zupełnie inne priorytety finansowe. Jednak dobrze, że cały czas możemy liczyć na inny samorząd – ten szczebla wojewódzkiego. Urząd Marszałkowski od wielu lat aktywnie wspiera inicjatywy społeczne oraz infrastrukturalne gmin i miast na Mazowszu – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

 

W budynku znajdą się oddziały przedszkolne o powierzchni ok. 60 m2 z oddzielnymi węzłami sanitarnymi i magazynami podręcznymi, obszerna strefa wejściowa z sekcją poczekalni dla rodziców, przestronny korytarz wewnętrzny, strefa szatni dla dzieci, pomieszczenia dla opiekunów, gabinety specjalistów oraz pomieszczenie związane z zapleczem kuchennym (z oddzielnym wejściem).

 

Budynek o kształcie zbliżonym do prostokąta z zewnątrz ozdobią m.in. perforacje elewacyjne. Teren nowego przedszkola będzie ogrodzony i oświetlony. Powstaną na nim ciągi komunikacyjne i parking dla ponad 30 aut. Pozostała część działki zostanie wyłączona z ruchu kołowego i stanowić będzie bezpieczną, zamkniętą strefę dla dzieci. Jej obszar będzie zagospodarowany elementami małej architektury oraz terenami pod place zabaw dla przedszkolaków. Powstanie też obszar zielony, gdzie założone będą trawniki, nasadzone krzewy i drzewa.


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Franc
Franc
2 lat temu

Szkoda że naszemu romans z PSL nie wychodzi

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu

Kosiński sika na PiS, więc na szczebel centralny nie ma co liczyć.

Nasz Przasnyski Dobrodziej za PiS oddałby życie, lata z banerami Du*y jak głupi, a i tak nawet grosza nie dostał. Życie bywa brutalne.