Budowa linii kolejowej nr 35 Ostrołęka – Chorzele zagrożona?

O zagrożeniu wstrzymaniem lub nawet utratą unijnego dofinansowania na przygotowanych budowach poinformowała wczoraj „Rzeczpospolita”.

 

Grozi nam ostre hamowanie i tak już opóźnionych inwestycji na liniach kolejowych. Duża część przygotowywanych budów może być zagrożona wstrzymaniem lub nawet utratą unijnego dofinansowania, które w przypadku inwestycji kolejowych sięga 85 proc. wartości projektów. To rezultat wieloletniej zwłoki w dostosowaniu naszych przepisów do unijnych wymogów związanych z ochroną środowiska i zniecierpliwienia Komisji Europejskiej – napisano w dzienniku.

 

Rzeczpospolita informuje, że zarzuty KE mogą dotyczyć blisko 50 inwestycji na różnym etapie przygotowania. Wśród nich znajduje się również linia kolejowa nr 35 Ostrołęka – Chorzele.

Dodano, że Komisja Europejska kwestionuje tzw. specustawy. Uniemożliwiają one wstrzymywanie inwestycji, jeśli ocenę oddziaływania na środowisko kwestionuje np. lokalna społeczność lub organizacje ekologiczne. Usprawnia to przygotowanie i realizację budów, ale KE od półtorej dekady domagała się ich zmiany, dwa lata temu zaczęła już mocno naciskać, a teraz postawiła sprawę na ostrzu noża. Problemem jest m.in. brak możliwości zwrócenia się o wstrzymanie wykonania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach czy brak możliwości wstrzymania inwestycji, gdy taka decyzja okazała się nieważna – podała „Rzeczpospolita”.

 

ren


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
22 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 lat temu

Czy ci nieudacznicy potrafią cokolwiek zrobić porządnie?

Barley
Barley
3 lat temu

Coś tam by się pewnie znalazło. Doją przecież dość skuteczne, choć trzeba przyznać, że sporo przy tym rozchlapują…

Kasia
Kasia
3 lat temu

Tak bo ta kolej nie jest nikomu potrzebna,były by same straty a nikt by nie chciał dołożyć się finansowo, jak to już co niektóre gminy pokazały

Elewarr
Elewarr
3 lat temu
Reply to  Kasia

Totalnym nic nie było potrzebne , nic się nie opłacało.PINIĘDZY nie było ale mieli po 16 mieszkań i 23 rachunki bankowe.Autostrady nasze ograbili ale przejechali się na Ukraińskich.KOPERTY pobierali ochoczo a teraz zazdroszczą Obajtkowi.Miejsce złodziei jest za kratami

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 lat temu
Reply to  Elewarr

Jakbyś miał cokolwiek rozumu to byś wiedział, że za PO dróg budowało więcej niż teraz.
PiS taki wspaniały a obwodnicę Przasnysza chcą środkiem miasta puścić?
2 głupie ronda w mieście będą półtora roku projektować. Pożniej 3 lata przetarg i budowa.
Koperty brał Nowak no i Nowak siedzi. Szumowski skroił dziesiątki milionów na respiratorach, ale chodzi uśmiechnięty.
Wam to PiS może naszczać na głowy a i tak będziecie mówić, że się rozpadało.

Donalinio
Donalinio
3 lat temu

PO miało tego farta, że w czasie ich urzędowania w Polsce było Euro 2012 i był odgórny przykaz i pieniądze na te wszystkie drogi i stadiony. Sami guzik by nam dali. Drogi zrobiła nam unia, a nie PO. PO to zamiatalo pod dywan okradanie ludzi takie jak Amber Gold, OLT ekspress – pralnie brudnych pieniędzy ze złodziejstwa z synalkiem Tuska w zarządzie spółki.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 lat temu
Reply to  Donalinio

Teraz to pojechałeś. Uważasz, że Unia dała chociaż jedno Euro z racji tego, że organizowaliśmy mistrzostwa Europy? Nie osmieszaj się.

A jeśli wspominasz o AmberGold to może powiesz, ile miliardów PLN ukradziono ze SKOKów? Różnica jest taka, że gość od AmberGold siedzi, a ten od SKOK jest senatorem z PiSu…

Ludzie nie odczuli bankructwa skok, bo pieniądze wypłacił BFG. Czyli tak naprawdę banki. A kto wciągnął SKOKi pod nadzór KNF? Rząd Tuska. I to była głupota. Bi gdyby ludzie zostali z niczym to może by się obudzili.

qwert
qwert
3 lat temu

po pierwsze to nie prawda, budowali tylko wiecej autostrad, a PIS nawet w kampanii mowil ze nie beda budowac autostrad tylko ekspresówki, po drugie to PO budowalo tylko drogi i nic wiecej nie robilo. a te ktore budowali juz teraz po kilku latach trzeba poprawiać, także albo klamiesz albo z wlasnym ch sie na glowy pozamieniales.

Adam
Adam
3 lat temu
Reply to  Elewarr

Rozumiem że piszesz o Obajtku i kolegach z dojnej zmiany

Xyz
Xyz
3 lat temu
Reply to  Kasia

Ale tam już wpakowano że 20 dużych baniek.

marek to baran
marek to baran
3 lat temu

spytaj się swoich rodziców, wiecznie jesteś „ekspertem” w każdej dziedzinie filozofie.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 lat temu
Reply to  marek to baran

A może mi coś podpowiesz mądralo? Jakieś sukcesy może wymienisz?

znajomy Marka
znajomy Marka
3 lat temu

nie ma sensu dyskutować z takim głupkiem jak ty Marku 🙂

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 lat temu
Reply to  znajomy Marka

Masz rację. Oglądaj TVPiS, łykaj propagandę i głosuj na tych złodziei. Świetny pomysł pisowski przygłupie. Pisiaki dadzą ci 5 stów, a sami przygarną miliony.

qwert
qwert
3 lat temu

kogo nazywasz nieudacznikiem? potrafisz czytać ze zrozuieniem? bo chyba treści artykułu nie zrozumiales.

rob
rob
3 lat temu

To celowe działanie przemyśleli to i zrezygnowali z kolei postanowili od razu zbudować metro

Kasia
Kasia
3 lat temu
Reply to  rob

Tak metro będzie z chorzel do wielbarka

PolishWoodpecker
PolishWoodpecker
3 lat temu

Chorzel to słoneczne miasto sexu i biznesu… żadna kolej! Trzeba lotnisko od razu postawić!!!

andrzej
andrzej
3 lat temu

Dlaczego lotnisko ?.Ja bym proponował od razu ośrodek lotów kosmicznych ,a Tobie psychologa bo masz zdaje się kompleks Chorzel. Bądź jednak dobrej myśli obecna medycyna już to leczy.

Marek
Marek
3 lat temu

na elektrownię w Ostrołęce 1,5 miliarda się znalazło, 2 miliardy na tv pis…. wszedzie rady nadzorcze, prezesy, sekretarki, zastępcy… żywia sie z naszej pracy. rzucą 13 emeryturę zeby babcia z dziadkiem na nich głosowali

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 lat temu
Reply to  Marek

No ale co ciemnocie będziesz tłumaczył? Propaganda Kurskiego robi swoje. Dali po 5 stów na bombelka i trzynastki dla emerytów. Oczywiście ciemnota nie wie, że to z pożyczonych pieniędzy, które to te same dzieci będą musiały oddać w podatkach gdy już dorosną.
A sami kręcą wałki na grube miliony. Obajtek ma ze 30 nieruchomości, a jeszcze niedawno był wójtem. Respiratory opłacone, nie ma respiratorów ani winnych. A wałek był ewidentny, Szumowski już dawno powinien siedzieć.
Na nibywybory poszło 70 baniek. Kasa wydana bezprawnie, ale wina zrzucona na opozycję…

Szymon Myszyniec stolica Kurpie.
Szymon Myszyniec stolica Kurpie.
3 lat temu

Czytając posty ma wrażenie że większość nienawidzi kraju w którym się urodził i przyjdzie przeżyć całe życie.Przestancie K…WA narzekać i oglądać i słuchać tych złodziei z PO,PIS,PSL,SLD, kaznodzieja z Tusk Vision Network-płaczek Hołownia i reszty bandy nieudaczników.Pozdrawiam i proponuję Bieszczady, Mazury,Dolny Śląsk,Roztocze, Kaszuby, Kurpie.Podlasie,Lubuskie its oraz wszystkiego najlepszego i zdrowia psychicznego 😊👍💪🏍️