Budowa kompleksu boisk przy ZSP w Przasnyszu coraz bliżej. Doposażone zostaną także szkolne siłownie

Już wkrótce Powiat Przasnyski ogłosi przetarg na szereg inwestycji w placówkach oświatowych. Dzięki 2 mln złotych, które samorząd pozyskał w ramach VI edycji Rządowego Funduszu Polski Ład, przy Zespole Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu zostanie wybudowany kompleks boisk sportowych. Zadanie obejmie także doposażenie siłowni w trzech szkołach ponadpodstawowych, prowadzonych przez Powiat Przasnyski. Inwestycje zostaną zrealizowane w 2024 r.

 

Na początku stycznia br. Powiat Przasnyski nabył cztery niezabudowane działki, położone w sąsiedztwie ulic Kolejowej i Piaski o powierzchni ponad 0,5 ha, przylegające od zachodu do terenu Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu.

– Na skutek udanych rozmów z właścicielami nieruchomości poprzedni Zarząd Powiatu podpisał umowy, pozwalające na zwiększenie puli gruntów, umożliwiających dalszy rozwój placówki – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

– Kolejnym krokiem były starania o pozyskanie funduszy na budowę w tym miejscu kompleksu boisk sportowych. Odpowiednim źródłem finansowania okazała się VI edycja Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych skierowana do regionów, w których funkcjonowały tzw. PGR-y. We wrześniu br. przyznano Powiatowi Przasnyskiemu środki w wysokości 2 mln zł, umożliwiające rozwój szkolnej infrastruktury sportowej – przekazuje urząd.

Planowane są następujące inwestycje:

  • Budowa boiska z przeznaczeniem do gry w piłkę nożną wraz z wyposażeniem;
  • Budowa w pełni wyposażonego boiska wielofunkcyjnego ze sztuczną nawierzchnią;
  • Budowa infrastruktury towarzyszącej przy nowo powstałych boiskach;
  • Modernizacja ogrodzenia powstającego kompleksu boisk;
  • Doposażenie szkolnych siłowni w nowoczesny i bezpieczny sprzęt, niezbędny do prowadzenia zajęć sportowych.

Boiska będą wykorzystywane przez młodzież na zajęciach szkolnych i pozalekcyjnych, a także udostępniane mieszkańcom Powiatu Przasnyskiego jako obiekty ogólnodostępne.

– Kolejną częścią planowanej inwestycji będzie doposażenie szkolnych siłowni w nowoczesny i bezpieczny sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć sportowych i dbania o aktywność fizyczną. Dzięki rządowym funduszom Powiat Przasnyski planuje doposażyć sale do ćwiczeń siłowych w Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu, Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej i Zespole Szkół Powiatowych w Chorzelach – czytamy.

Przewidywana wartość inwestycji wyniesie 2.050.000,00 zł, zaś planowane zakończenie nastąpi do końca listopada 2024 r.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
14 dni temu

To chyba miniaturowy ten kompleks za 2,5 mln zł.

Mario
Mario
14 dni temu
Reply to  Anna

A miasto w przyszłym roku wybuduje drugą halę sportową przy szkole nr3 za 6 mln zł.

Przaśnik
Przaśnik
14 dni temu

Czy to będzie kolejny przyszkolny obiekt z któreo zwykły mieszkaniec nie będzie mógł skorzystać. Przed budową hal, ścianek wspinaczkowych, boisk do koszykówki słyszeliśmy, place zabaw, że będą ogónodostępne i będzie można z nich korzystać w sobotę i niedzielą. A żeczywistość jest taka, że możemy tylko obejrzeć zamknięte bramy.