British Day w przasnyskiej Jedynce

14 czerwca w przasnyskiej jedynce odbył się Dzień Brytyjski. Głównym celem Dnia Brytyjskiego (British Day)  było motywowanie uczniów do poszerzania wiedzy na temat Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Płn. Popularyzacja i wzbogacenie wiedzy o kulturze, historii, geografii, życiu codziennym w tych krajach oraz podnoszenie kompetencji uczniów w zakresie opanowania języka angielskiego. 

Dzięki prezentacji wykonanej przez uczniów klasy 5S mieliśmy okazję zobaczyć najciekawsze miejsca i zabytki Wielkiej Brytanii oraz obejrzeć scenki w języku angielskim, dotyczące codziennego życia w krajach wyspiarskich oraz podziwiać postacie sławnych Brytyjczyków np. Hamleta wypowiadającego słynne „być albo nie być”, detektywa Sherlocka Holmsa oraz Doctora Watsona. Niezwykłą atrakcją okazała się obecność Królowej Elżbiety II. Jednakże, koncert legendarnego zespołu The Beatles absolutnie porwał publiczność i wprowadził nas w klimat Wysp.

Uczniowie klasy 6B i 6C zachwycili wszystkich znajomością języka angielskiego w przedstawieniu pt. „The Three Singers”

Po przedstawieniach odbył się Konkurs Piosenki Angielskiej dla klas 1-3. Aż 10 uczestników konkursu zaprezentowało swój talent wokalny a różnorodny repertuar, jaki wybrali sprawił, że wszyscy słuchający świetnie się bawili. Jury wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce Julia Goździewska z klasy 2F

II miejsce Aleksandra Chachulska z klasy 3B

III miejsce Natalia Bęcławska z klasy 3D

Wspólne występy i zabawa znajdowały natychmiastowy, pozytywny oddźwięk w reakcjach publiczności, która żywo i spontanicznie reagowała na popisy szkolnych artystów, nagradzając ich gromkimi brawami.

Grzegorz Kościug

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments