Briefing prasowy w sprawie badań rezonansem jednak bez byłego ministra zdrowia

Przed południem informowaliśmy o tym, że z dniem 1 lipca ruszają badania rezonansem w przasnyskim szpitalu. O godzinie 15.00 odbył się z tej okazji briefing prasowy.

 

W spotkaniu wziął udział Zbigniew Terek, dyrektor MOW NFZ w Warszawie, starosta powiatu przasnyskiego Krzysztof Bieńkowski i dyrektor SPZZOZ Grzegorz Magnuszewski. Na spotkaniu pomimo zapowiedzi nie pojawił się poseł, były minister zdrowia Łukasz Szumowski.

 

– Półtora roku temu otrzymaliśmy wsparcie rządowe z rezerwy premiera na utworzenie pracowni rezonansu magnetycznego w Przasnyszu. Do tej pory ze względu na fakt, że nie było możliwości ogłoszenia konkursu, z badań rezonansem mogli korzystać tylko pacjenci szpitala. Od 1 lipca będzie możliwe również korzystanie z rezonansu w ramach opieki ambulatoryjnej – mówi starosta Krzysztof Bieńkowski.

– W ramach zwiększenia dostępności do świadczeń diagnostyki wysokoobrazowej Narodowy Fundusz Zdrowia zakontraktował rezonans magnetyczny w szpitalu w Przasnyszu. Umowa będzie obowiązywała od 1 lipca. Każdego kto będzie miał skierowanie na wykonanie rezonansu magnetycznego zapraszam do realizacji tego skierowania w Przasnyszu – dodał Zbigniew Terek.

 

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

Szkoda. Zapewne nie tylko ja chętnie bym się dowiedział gdzie jest kasa za respiratory…

Ait
Ait
1 miesiąc temu

Mniej gadania i zdjęć a więcej leczenia

Mati
Mati
1 miesiąc temu

Dyrektor w maseczce, ale Prawych i Sprawiedliwych wirus nie tyka
i przepisy nie obowiązują?