Brązowy medal zawodnika LKS Grom na III otwartych zawodach w wyciskaniu sztangi leżąc o puchar prezydenta miasta Ciechanów

Dnia 7 grudnia 2013 roku w Ciechanowie odbyły się III otwarte zawody w wyciskaniu sztangi leżąc o puchar prezydenta miasta Ciechanów. LKS GROM Przasnysz reprezentowało 2 zawodników: Piotr Obrębski w wadze do 70 kg i Artur Orzoł w kategorii do 85 kg.

Kategoria do 70 kg była bardzo mocno obsadzona. Walka trwała do ostatniego podejścia i była bardzo emocjonująca. Reprezentant LKS Grom Piotr Obrębski wywalczył brązowy medal. Zawodnik nie zawiódł, z każdej imprezy wraca z medalami. Piotr zaczynał treningi w Ośrodku Sportu i Rekreacji od samej sztangi, był chudy i słaby. Trening sprawił, że dziś wyciska 120 kg, a waży niespełna 70 kg.

Kategoria wagowa 85 kg była niesamowicie obsadzona, a wyniki świadczą o zaciętej rywalizacji. Na starcie stanął m.in. Kamil Wojciechowski – aktualny rekordzista i mistrz świata. Wyciskając 195 kg uległ zawodnikowi Dariuszowi Makowskiemu z Ciechanowa. Artur Orzoł reprezentujący LKS Grom z wynikiem 185 kg zajął 4 miejsce.

Zarówno zawody jak i organizacja odbyły się na bardzo wysokim poziomie. Rywalizacja była zacięta w każdej kategorii. Zawody na żywo transmitowała telewizja.