Brathanki i Power Play – gwiazdami tegorocznych Dni Chorzel

Na miejskim stadionie w Chorzelach, w dniach 3 i 4 sierpnia będzie działo się sporo. Gwiazdami wydarzenia będą zespoły: Brathanki i Power Play.

 

Tegoroczne Dni Chorzel odbędą się w pierwszy weekend sierpnia (3-4.08.2024 r.). Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie zespół Power Play, zaś w niedzielę mieszkańcy będą mogli posłuchać muzyki zespołu Brathanki.

Brathanki – to polski zespół muzyczny, założony w 1998 roku, wykonujący muzykę z pogranicza folku, popu i rocka. Powstał z inicjatywy Janusza Musa, który zaprosił do współpracy instrumentalistów, występujących m.in. z Marylą Rodowicz, Renatą Przemyk, Edytą Górniak i Justyną Steczkowską. 27 marca 2000 roku muzycy wydali debiutancki album studyjny grupy pt. Ano!, który zdobył przychylne opinie krytyków. Płytę promowali m.in. singlami „Czerwone korale”, „Gdzie ten, który powie mi”, „Modliła się dziewczyna” i „Siebie dam po ślubie”, które stały się przebojami. Obecnie skład zespołu tworzy grono zaprzyjaźnionych muzyków: Hania Chowaniec ” Rybka „- vocal, Janusz  Mus – akordeon , Piotr Królik – perkusja, Grzegorz Piętak – gitara basowa, Stefan Błaszczyński- flet, Jacek Królik – gitara, Adam Prucnal – skrzypce i instrumenty klawiszowe.

Power Play – polski zespół muzyczny wykonujący muzykę disco polo oraz muzykę dance. Zespół został założony w 2001 roku w Zamościu przez wokalistę, lidera formacji oraz autora tekstów i muzyki Sylwestra Gazdę. Zespół tworzy własną muzykę od 2009 roku. Skład zespołu zmieniał się przez lata. Pierwszym przebojem zespołu była piosenka „Zawsze coś (oj tam, oj tam)” z 2011 roku”.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
Janek
9 dni temu

Fajnie. Czy można na własne potrzeby zarejestrować na kamerze występ zespołu ?