Bracia Bońkowscy Mistrzami Polski w wyciskaniu sztangi leżąc w stylu klasycznym!

W dniach 26 – 27 czerwca 2021r. w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc w stylu klasycznym. Przasnysz reprezentowało dwóch zawodników Ludowego Klubu Sportowego Grom Przasnysz, Hubert i Jakub Bońkowscy.

 

Bracia Bońkowscy zostali Mistrzami Polski. Hubert zdobył złoto wśród młodzików do lat 16 w kategorii wagowej do 53kg, natomiast Jakub wśród juniorów do lat 18 w kategorii wagowej do 53kg.

– Obaj zawodnicy są w dobrej formie startowej. Hubert poprawił swój rekord życiowy o 2,5kg. Natomiast przed Jakubem przygotowania do sierpniowych Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Świata w Trójboju siłowym do lat 18, które odbędą się w Pilznie (Czechy) oraz Oradei (Rumunia) – powiedział nam trener zawodników Cezary Pykała.

Podziękowania dla: Burmistrza Miasta Przasnysz Łukasza Chrostowskiego, Starosty Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego, Krzysztofa Głodkowskiego – właściciela Firmy Studio sport , który wspiera Jakuba w jego startach , dla Pawła Kaczorek, Dariusza Donefner oraz  Ryszarda Bońkowskiego.

Serdecznie gratulujemy!

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments