Boże Ciało 2024. Trasa i godziny procesji w Przasnyszu

Wierni z przasnyskich parafii, 30 maja w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa nazywaną zwyczajowo Bożym Ciałem, wyruszą w procesjach ulicami miasta.

 

W czwartek, 30 maja odbędzie się uroczystość liturgiczna Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Zewnętrzną formę tego święta stanowią procesje ulicami miast prowadzone do czterech ołtarzy. Procesyjnie przenoszona jest monstrancja z Najświętszym Sakramentem, a na zakończenie udzielane uroczyste błogosławieństwo sakramentalne.

W jakich godzinach odbędzie się procesja w Przasnyszu?

W Przasnyszu odbędą się dwie procesje Bożego Ciała. W jednej wspólnie uczestniczyć będą wierni z parafii św. Wojciecha i z kościoła Ojców Pasjonistów. W drugiej, wierni z parafii Chrystusa Zbawiciela.

Wierni z parafii św. Wojciecha wyruszą po mszy św. o godzinie 10.30. Z uczestnikami procesji z sanktuarium M. B. Niepokalanej Przewodniczki spotkają się przy pierwszym ołtarzu, przy pomniku św. Stanisława Kostki.

Kolejny ołtarz zostanie ustawiony w sąsiedztwie Liceum Ogólnokształcącym im. KEN. Obydwa zostaną przygotowane przez wiernych z przasnyskiej Fary.

Trzeci z ołtarzy będzie znajdował się przy ulicy Piłsudskiego 75. Przygotowują go mieszkańcy Leszna. Ostatni z ołtarzy, przy sanktuarium M. B. Niepokalanej Przewodniczki, przygotują mieszkańcy ul. 3 Maja, Ciechanowskiej, Kilińskiego, Odnowa w Duchu świętym i Wspólnota Czarnego Szkaplerza z parafii Ojców Pasjonistów.

Tradycyjnie w procesji udział wezmą strażacy z jednostki OSP Leszno oraz Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Przasnysza.

Procesja wiernych z parafii Chrystusa Zbawiciela wyruszy po mszy św. o godz. 10.00 i będzie prowadziła ulicami: Al. Jana Pawła II,  Al. Woj. Pol., ul. Matuszewskiego,  ul. Broniewskiego i ul. Żwirki i Wigury.

W procesji weźmie udział straż z Karwacza i Zawadek.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments