Boże Ciało 2022 w Przasnyszu [FOTO]

16 czerwca w kościele katolickim obchodzona jest Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Ulicami miasta przeszły procesje.

 

Wierni z parafii św. Wojciecha i z kościoła Ojców Pasjonistów wyruszyli ze swoich parafii po mszach św. o godzinie 10.00. Spotkali się przy pierwszym ołtarzu znajdującym się obok pomnika św. Stanisława Kostki.  Kolejny ołtarz ustawiony był w sąsiedztwie Liceum Ogólnokształcącym im. KEN. Obydwa zostały przygotowane przez wiernych z przasnyskiej Fary.

Trzeci z ołtarzy znajdował się przy ulicy Piłsudskiego 75. Przygotowali go mieszkańcy ul. Piłsudskiego i Polnej. Ostatni z ołtarzy, przy sanktuarium M. B. Niepokalanej Przewodniczki przygotowała Odnowa w Duchu świętym i Wspólnota Czarnego Szkaplerza z parafii Ojców Pasjonistów.

 

W Przasnyszu odbyła się jeszcze jedna procesja. Ta wyruszyła z parafii Chrystusa Zbawiciela. Podobnie jak w latach ubiegłych prowadziła ulicami: Al. Wojska Polskiego, Matuszewskiego, Broniewskiego i Żwirki i Wigury.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa i Adam
Ewa i Adam
14 dni temu

To jest dobry przykład tego, że nikt nie przeszkadzał w demonstracji. Więc rozumiem, że jeśli będą chcieli demonstrować wyznawcy spod tęczowej flagi, to też im nikt przeszkadzał nie będzie. Super, tak wygląda demokracja w Przasnyszu, tylko brać przykład.