Bonu turystycznego już nie będzie

Po zakończeniu w marcu 2023 roku realizacji bonów turystycznych zarówno rodzice, jak i branża hotelarska, czekają na ewentualne jego wznowienie. Rząd nie przewiduje jednak powtórki programu.

 

Od sierpnia 2020 roku do końca marca 2023 roku były wydawane bony turystyczne, jako świadczenie stworzone w celu wsparcia turystyki w okresie pandemicznym.

Jednorazowe świadczenie wynosiło 500 zł na jedno dziecko lub 1000 zł w przypadku dziecka z niepełnosprawnością. W ramach tego programu zostało zrealizowanych ponad 5,5 mln transakcji na łączną kwotę około 3,2 mld zł.

 

Polska Agencja Prasowa zapytała wiceministra sportu i turystyki Andrzeja Guta-Mostowego o przedłużenie tego rodzaju wsparcia.

– Nie ma takiej możliwości, aby pojawił się nowy bon turystyczny w takiej formie, w jakiej był wcześniej. Nie ma możliwości, żeby teraz przeznaczono 4 mld zł na takie wsparcie. Takiego programu na pewno nie będzie. Na tę chwilę trwają natomiast prace analityczne, co do innej formy wspierania krajowej turystyki – mówi dla PAP Andrzej Gut-Mostowy.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tutejszy
Tutejszy
3 miesięcy temu

Ejże, czemu nie ma komentarzy na tak ważną sprawę? Napiszcie JAK ŻYĆ!
Może za To dołożą z MOPsu?

👏👏👏
👏👏👏
3 miesięcy temu
Reply to  Tutejszy

Całe szczęście, ze chociaż jedno rozdawnictwo zniknęło! Ile można doić pracujących ludzi!