Bogdan Wrzochalski odwiedził uczniów przasnyskiego „KEN-a”

W ramach obchodów 100-lecia powstania Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu placówka kontynuuje rozpoczęte cykle spotkań i zajęć.

 

Jedno z nich odbyło się we wtorek, 3 października. Tym razem ze szkolną młodzieżą spotkał się Bogdan Wrzochalski, utytułowany dyplomata i wykładowca akademicki, a przede wszystkim maturzysta LO im. KEN sprzed równo 50 lat.

– Zaproszony gość to bardzo znany w kręgach dyplomatycznych publicysta i filozof. Za sobą ma wiele lat pracy na różnych placówkach dyplomatycznych – m.in. w Niemczech, Słowacji czy Szwajcarii. Dlatego młodym ludziom mógł opowiedzieć o wielu aspektach pracy dyplomatycznej. Ponieważ jednak nasz absolwent ma za sobą długi staż pracy akademickiej, nie mogło zabraknąć także dygresji związanych z tą właśnie dziedziną aktywności – opowiada szkoła.

W wykładzie Bogdana Wrzochalskiego udział wzięli uczniowie z klas humanistycznych.

– Kto wie, być może właśnie to spotkanie będzie przełomem dla kogoś z przyszłych maturzystów, jak rozwijać swoją karierę w latach akademickich. Dla niektórych z nich matura zacznie się już za siedem miesięcy – dodaje szkoła.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ilu ma partnerów?
Ilu ma partnerów?
1 miesiąc temu

TYMCZASEM, w naszej przestrzeni publicznej ZAWISŁY MONIDŁA 🙂 🙂 🙂
Czyżby nasz JEDYNY zmienił orientację ??? Jaki niespożyty!!! Na każdym z innym 🙂WOW !