Bogate. Świętowali Światowy Dzień Seniora [FOTO]

Pod koniec października w Klubie „Senior+” w Bogatem odbyło się spotkanie związane z Dniem Seniora, zrealizowane w ramach zadania „Zapewnienie funkcjonowania Klubu Senior+”.

 

Dodajmy, że 1 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 października Europejski Dzień Seniora, a 14 listopada przypada Światowy Dzień Seniora.

Seniorzy przygotowali dla wszystkich gości część artystyczną oraz swoją interpretację znanych polskich melodii. Nie zabrakło tortu oraz gratulacji i miłych słów skierowanych od organizatorów i gości.

– Inicjatywy podejmowane w Klubie Senior+ w Bogatem mają za zadanie pomóc seniorom, nie tylko się rozwijać, ale przede wszystkim zająć ich czas i często zapomnieć o chorobach i samotności. Osoby starsze mogą spędzić czas poza domem, a także rozwijać się poznając różne tematy dotyczące życia codziennego. Mądrość i doświadczenie życiowe, jakimi seniorzy dysponują, to wartości absolutnie nie do przecenienia – podsumowuje uroczystość Elżbieta Urban, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przasnyszu.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments