Bogate. Rodzinne zmagania w turnieju o Ignacym Łukasiewiczu

Pięć rodzin z terenu  gminy Przasnysz wzięło udział w turnieju „Ignacy Łukasiewicz – życie, działalność naukowa i niepodległościowa”.

 

Gminna Biblioteka Publiczna im. Józefa Narzymskiego w Bogatem postanowiła upamiętnić postać Ignacego Łukasiewicza, realizując projekt pod nazwą „Rok Ignacego Łukasiewicza w Gminie Przasnysz” w ramach programu „Rozgrzewamy Polskie Serca”.

Na ten cel pozyskała 7 tys. złotych. Jednym z ostatnich punktów projektu był turniej rodzinny „Ignacy Łukasiewicz – życie, działalność naukowa i niepodległościowa”, który odbył się w miniony poniedziałek, 21 listopada.

 

Udział w nim wzięło pięć rodzin zamieszkałych na terenie gminy Przasnysz. Nad przebiegiem konkurencji czuwało jury w składzie Anna Wronowska, Agnieszka Sadowska i Danuta Radomska.

– Drużyny  musiały odpowiedzieć na 34 pytania dotyczące życia, działalności naukowej i niepodległościowej Ignacego Łukasiewicza. Do każdego pytania podano 4 możliwe odpowiedzi, ale tylko jedna była poprawna. Wszyscy uczestnicy wykazali się doskonałą znajomością biografii Łukasiewicza. Prawidłowej odpowiedzi na wszystkie pytania udzieliły rodziny: Kapczyńskich i Głodkowskich zdobywając ex aequo pierwsze miejsce. Pozostałe trzy drużyny, tj. rodzina Rutkowskich, Panuszewskich i Lewandowskich udzieliły 33 poprawne odpowiedzi i zajęły drugie miejsce – relacjonuje biblioteka.

Wszystkie rodziny biorące udział w konkurencjach otrzymały dyplomy oraz nagrody sfinansowane ze środków Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments