Bogate. Minął kolejny tydzień wakacji w gminnej bibliotece

Minął kolejny tydzień zajęć wakacyjnych dla dzieci organizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Józefa Narzymskiego w Bogatem. Na dzieci czekały zajęcia wokalne, teatralne oraz warsztaty chemiczne.

 

W ubiegłym tygodniu w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Józefa Narzymskiego w Bogatem na dzieci uczestniczące w wakacyjnych zajęciach czekało moc atrakcji.

We wtorek, Grażyna Florysiak, nauczycielka chemii i fizyki w Szkole Podstawowej im. Marszałka J. Piłsudskiego w Bogatem zaprezentowała pokaz o życiu i osiągnięciach Ignacego Łukasiewicza.

– Przeprowadziła eksperymenty chemiczne m.in. destylację ropy naftowej „magiczny wulkan”. Każdy z uczestników warsztatów miał możliwość spróbowania swoich sił jako „ Młody chemik”, każdy mógł „być jak Ignacy”. To nie był koniec doświadczeń. Młodzi plastycy mogli poczuć fakturę farb na własnych dłoniach. Zadanie plastyczne polegało na wykonaniu rysunku za pomocą farb i własnych palców – relacjonuje spotkanie biblioteka.

 

Kolejnego dnia zorganizowano warsztaty wokalne dla dzieci i młodzieży w ramach projektu „JA – TY, MY – WY czyli świat emocji i relacji”, które poprowadził Piotr Goliasz.

W trakcie minionego tygodnia trwały prace nad spektaklem „Spotkanie z panem Ignacym”, w którym udział wzięły nie tylko dzieci, ale także seniorzy z klubu „Senior+” z Bogatego.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments