Bogate. Koncert Pieśni dla Niepodległej i uroczyste 90-te urodziny Stanisława Adamiaka [FOTO]

W sobotę, 12 listopada w Bogatem odbył się Koncert Pieśni dla Niepodległej. Na scenie zaprezentował się Klub Senior+ z Bogatego, Schola św. Anny, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Bogatego oraz zespół „Przasnyscy Orelowcy” z 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu. Wydarzenie było również okazją do złożenia życzeń z okazji 90-tych urodzin Stanisława Adamiaka, znanego działacza i posła na Sejm VII i VIII kadencji.

 

Koncert rozpoczął się od występu przygotowanego przez uczniów i Piotra Sekunę, dyrektora Szkoły Podstawowej w Bogatem. Następnie na scenie wystąpili: Klub Senior+ z Bogatego, Schola św. Anny oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Bogatego. Gościem specjalnym wydarzenia był zespół „Przasnyscy Orelowcy” z 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu.

Podczas imprezy strażacy z jednostki OSP Bogate podziękowali Grażynie Wróblewskiej, wójtowi gminy Przasnysz oraz Waldemarowi Białczakowi, komendantowi powiatowemu PSP w Przasnyszu za starania jakie poczynili, aby ich jednostka została wpisana do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

Punktem kulminacyjnym sobotniej uroczystości były życzenia i tort z okazji 90-tych urodzin Stanisława Adamiaka, wieloletniego działacza, samorządowca i strażaka z gminy Przasnysz.

 

Stanisław Adamiak urodził się 12 listopada 1932 roku w Karwaczu. Obecnie mieszka w Zawadkach. 23 kwietnia 1955 roku zawarł małżeństwo z Aleksandrą Zadrożną, zamieszkałą we wsi Dąbrowa, gm. Chorzele. Po sprowadzeniu się do męża, w Zawadkach rozpoczęli wspólne życie. Po urodzeniu się dzieci całą swoją uwagę skierowali na zapewnienie im dobrych warunków do wychowania i rozbudowę gospodarstwa, które w 1983 roku przekazali synowi.

Stanisław Adamiak udzielał się społecznie i związkowo. W 1963 roku został wybrany na radnego do Gromadzkiej Rady Narodowej w Starej Krępie. Po rozwiązaniu Gromadzkich Rad  Narodowych i powołaniu Rad Gminnych został wybrany na przewodniczącego Rady Gminy w Przasnyszu. W kolejnych wyborach został radnym w Powiatowej Radzie Narodowej w Przasnyszu. Po przeprowadzonej reformie gospodarczej w Polsce Przasnysz został włączony do województwa ostrołęckiego.

W marcu 1976 roku w wyborach do Sejmu i do rad wojewódzkich Stanisław Adamiak został wybrany na Posła do Sejmu VII kadencji z ramienia Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego jako rolnik indywidualny. Następnie, w 1980 roku w wyborach do Sejmu ponownie został wybrany na Posła VIII kadencji. Mandat pełnił do października 1985 roku.

W 1966 roku był założycielem Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadkach i przewodniczącym komitetu budowy remizy. W OSP pełnił funkcję naczelnika, później został prezesem i pełni tą funkcję do dnia dzisiejszego.

Był też członkiem Organizacji Kółek Rolniczych i Postępu Rolnictwa. W 1988 roku, na pierwszym walnym zebraniu, został wybrany na sołtysa wsi Zawadki i pełnił tą rolę do 1997 roku. Do 2012 roku przynależał do Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego i Polskiego Stronnictwa Członków Ziemi Przasnyskiej, a od 1967 roku do chwili obecnej jest członkiem Polskiego Związku Łowieckiego.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments