Bogate. Co słychać w Klubie Senior+?

Osoby starsze z gminy Przasnysz należące do Klubu Senior + z Bogatego biorą udział w projekcie dofinansowanym ze środków budżetu państwa.

 

Dzięki temu mają możliwość korzystać z różnych działań w zakresie aktywizacji i integracji osób starszych.

– Ośrodek wsparcia jest nadal czynny trzy razy w tygodniu – poniedziałki, środy i piątki. W ramach działań Klubu są realizowane zajęcia w zakresie aktywności ruchowej poprzez ćwiczenia z instruktorem, zajęcia artystyczne takie jak: zajęcia wokalne, teatralne, fotograficzne oraz cykliczne spotkania i wykłady ze specjalistami: psychologiem, ratownikiem medycznym, policjantem – informuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu.

 

Realizatorzy projektu przewidzieli także organizacje imprez integracyjnych i wykładów edukacyjnych dotyczących profilaktyki zdrowotnej. Seniorzy współpracują ze szkołami, z zaprzyjaźnioną biblioteką oraz innymi instytucjami.

– W Klubie mamy też seniorów którzy nadal rozwijają swoje pasje, chociażby panią Ewę, która dzięki swojej ogromnej wiedzy i doświadczeniu zawodowemu poprowadziła dla dzieci wykład dotyczący Francji i jej historii, zabytków, miejsc godnych zwiedzenia, czy też pana Kazimierza – pasjonata lokalnej historii, regionalistę, społecznika, który nadal zachwyca się poezją. Kilka dni temu odbyła się promocja jego publikacji „Wspomnienia, stare pieśni i ballady” – dodaje GOPS w Przasnyszu.

 

 j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments