Blok komunalny przy Szosie Ciechanowskiej w Przasnyszu zostanie przyłączony do gazu

– Kolejny blok z zasobu mieszkaniowego Miasta Przasnysz – wkrótce ze zmienionym źródłem ciepła – poinformował w mediach społecznościowych burmistrz Łukasz Chrostowski.

 

Na poniedziałkowej sesji Rady Miasta w Przasnyszu wprowadzono zadanie polegające na budowie przyłącza gazowego do budynku komunalnego przy ul. Szosa Ciechanowska 6A”. Kwota jaka została zapisana w budżecie na ten cel to 200 tysięcy złotych. Pochodzi ze środków własnych.

– Chcemy sukcesywnie w ciągu najbliższych lat podłączyć wszystkie nasze bloki komunalne i socjalne do źródła ciepła (sieć, gaz) i wyeliminować dym z kominów z przestrzeni miejskiej – przekazał burmistrz Łukasz Chrostowski.

W pierwszej połowie roku ma zostać ogłoszony również przetarg na wyłonienie wykonawcy prac budowlanych w związku z zadaniem jakim jest „Poprawa efektowności energetycznej poprzez termomodernizację i wymiany źródeł ciepła w budynkach socjalnych przy ul. Zawodzie w Przasnyszu”.

W ramach zadania planowane jest podłączenie ww. budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej. Ponadto w starszych budynkach tj. Zawodzie 4 D, Zawodzie 4 E, Zawodzie 4 F zostaną wykonane prace termomodernizacyjne. Koszt zapisany w budżecie to prawie 2,5 mln złotych ( dochody własne – 999 080,001 zł, dotacja z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego – 1 498 620,00 zł).

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konowal
Konowal
1 miesiąc temu

To będą fajerwerki

Angelo
Angelo
1 miesiąc temu

Kampania u swoich wyborców wszystko dla socjali kosztem ludzi pracujących.