Blisko 80 żołnierzy wzięło udział w biegach przełajowych w Górach Dębowych

16 lutego na terenie kompleksów leśnych Gór Dębowych, w miejscowości Stara Wieś odbyły się mistrzostwa 2. Ośrodka Radioelektronicznego w biegach przełajowych.

 

– W zawodach udział wzięło blisko 80 żołnierzy, którzy wystartowali łącznie w 6 biegach na dystansach od 3 do 8 km – informuje kpt. Arkadiusz Michalski. Najlepszym zawodnikom oraz drużynom dowódca 2. Ośrodka Radioelektronicznego płk dypl. Bogusław Postek wręczył puchary, medale oraz pamiątkowe dyplomy.

„Bieg w tym symbolicznym miejscu już na stałe zagościł w kalendarzu naszych wojskowych wydarzeń. To właśnie tutaj znajduje się pomnik upamiętniający działalność na ziemiach przasnyskich żołnierza Związku Walki Zbrojnej, Armii Krajowej i Ruchu Oporu Armii Krajowej – por. Wiktora Zacheusza Nowowiejskiego ps. „Jeż”. Pokazuje to również, że żołnierze chcą pamiętać i czcić pamięć tych, którzy walczyli o wolną Polskę. Od historii nie da się odciąć” – podsumował wydarzenie płk dypl. Bogusław Postek.

 

„Chcemy się chwalić naszymi bohaterami w każdy możliwy sposób, by naród Polski zawsze pamiętał, że Żołnierze Wyklęci, stawiając zbrojny opór komunistycznej rzeczywistości, stali się kontynuatorami dzieła pokoleń bohaterskich Polaków”– dodał.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz
Mariusz
1 rok temu

A gdzie jest Czopek?

Edzio
Edzio
1 rok temu

A obowiązki służbowe to w tym czasie kto wykonywał ?!

Avatar
Avatar
1 rok temu
Reply to  Edzio

A kto by się tym przejmował.

Budowlaniec
Budowlaniec
1 rok temu
Reply to  Edzio

Pewnie czopek