Blisko 6 mln zł na inwestycje w Przasnyszu i gminie Chorzele.

Przebudowa Domu Kultury w Przasnyszu oraz przebudowa drogi w gminie Chorzele to inwestycje, które otrzymały wsparcie z budżetu województwa mazowieckiego. Ich wartość to prawie 17,2 mln zł, z czego aż ponad 5,9 mln zł stanowi dofinansowanie samorządu województwa. Umowy z beneficjentami podpisali marszałek Adam Struzik oraz wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

 

Instrument zadań ważnych stworzyliśmy z myślą o wszystkich tych samorządach, które nie są w stanie same zrealizować niezbędnych inwestycji. To już druga edycja tego programu wsparcia. Na ten rok na jego realizację przeznaczyliśmy 50 mln zł. Potrzeby wciąż są duże. Zwłaszcza teraz, gdy z powodu epidemii wpływy do budżetów stają się coraz niższe  – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Przebudowa Domu Kultury im. Stanisława Ostoi-Kotkowskiego w Przasnyszu

Dzięki wsparciu samorządu województwa mazowieckiego Miejski Dom Kultury w Przasnyszu, w którym mieści się również Centrum Animacji i Wsparcia dla Społeczności Lokalnej, przejdzie modernizację. Budynek zostanie przebudowany, dzięki czemu na piętrze powstanie nowoczesna sala kinowo-teatralna wraz z zapleczem scenicznym oraz komfortowym foyer. Będą się tu nie tylko odbywać przedstawienia artystyczne, ale również imprezy okolicznościowe i eventy. Na parterze znajdą się m.in. pracownia plastyczna, ognisko muzyczne, studio nagrań oraz pomieszczenia administracyjne, organizacji pozarządowych i grup nieformalnych. Inwestycja wpisuje się w program kompleksowej odnowy historycznego centrum miasta i zwiększania jego atrakcyjności.

Koszt inwestycji: 13 989 232,00 zł

Dofinansowanie z budżetu Mazowsza: 4 000 000,00 zł

 

Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Opaleniec wraz z rozbudową drogi gminnej do PSG Podstrefy Chorzele I

To jedna z najważniejszych dróg nie tylko na terenie gminy Chorzele, ale również województwa mazowieckiego. Prowadzi bowiem do powstałej niedawno na terenie gminy Przasnyskiej Strefy Gospodarczej – Podstrefy Chorzele I, na której w niedalekiej przyszłości powstaną zakłady pracy, które są szansą na zatrudnienie dla wielu mieszkańców gminy. Ponadto przedmiotowa droga leży pomiędzy drogą wojewódzką nr 614 i drogą krajową nr 57, która przechodzi przez całą miejscowość Chorzele. Jest drogą, na której występuje duże natężenie ruchu zwłaszcza w okresie wakacyjnym, gdyż jest jednym z głównych szlaków komunikacyjnych w kierunku Mazur.

Dzięki dofinansowaniu z budżetu Mazowsza powstanie dwupasmowa jezdnia o szerokości 5,5 m i pokryta nawierzchnią bitumiczną. Ponadto wybudowana zostanie ścieżka rowerowa oraz zjazdy do posesji.

Koszt inwestycji: 3 197 238,97 zł

Dofinansowanie z budżetu Mazowsza: 1 918 343,38 zł

 


 

Źródło mazovia.pl
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
3 lat temu

Niech do cholery jasnej zrobią w końcu drogę w Poścień Zamion.bo chyba pani burmistrz chorzel zapomniała że zwinęła asfalt

Adam
Adam
3 lat temu

Mam nadzieję że i z zewnątrz Dom Kultury będzie zrobiony bo dach tragedia a ściany grzyb.