Błędne etykiety na piwie bezalkoholowym w Biedronce. Produkt w rzeczywistości zawiera alkohol

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez producenta wycofaniu niewłaściwie oznakowanych butelek piwa Carlsberg Pilsner Premium 500 ml. W wyniku błędu na linii produkcyjnej do niektórych butelek zastosowano niewłaściwą etykietę główną, która sugeruje, że jest to produkt bezalkoholowy, podczas gdy zawiera on alkohol w ilości 5,0% obj. Etykieta tylna jest prawidłowa, zawarte na niej informacje wskazują, że jest to produkt z zawartością alkoholu.

 

Szczegóły dotyczące produktu:

Nazwa produktu: Carlsberg Pilsner Premium 500 ml

Dystrybutor: Carlsberg Polska Sp. z o.o., ul. Krakowiaków 34 02-255 Warszawa

Wycofaniu podlega piwo Carlsberg Pilsner Premium w butelkach o poj. 500 ml o numerach partii i dacie minimalnej trwałości:

LPL03L/215, 30.04.22 wskazane godziny na butelce od 10:05 do 10:27

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:

Producent niezwłocznie po otrzymaniu informacji o pomyłce powstałej podczas etykietowania poinformował odbiorcę, który otrzymał błędnie oznakowany produkt tj. Jeronimo Martins Polska S.A. o konieczności zablokowania sprzedaży wadliwego towaru. Zamieszczono komunikat skierowany do konsumentów na stronie internetowej Carlsberg Polska:

Carlsberg Polska Sp. z o.o. zwrócił się do Jeronimo Martins Polska S.A. o umieszczenie w punktach sprzedaży komunikatów dla konsumentów informujących o zaistniałej sytuacji oraz możliwości zwrotu produktu. Ponadto producent wprowadził dodatkowe procedury kontrolne w celu wyeliminowania ryzyka ponownego błędu. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofania produktu.

 

 

 

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Świadek prawdy
Świadek prawdy
28 dni temu

Najświeższe piwo w Biedronce

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
28 dni temu
odpowiada  Świadek prawdy

A ktoś normalny pije jeszcze te szczyny?