„Bitwa Regionów” w Bogatem. Znamy zwycięzców

Dziś, 31.07.2022 r w Bogatem odbywa się Piknik z Produktem Polskim, w trakcie którego rozstrzygany jest etap powiatowy konkursu „Bitwa Regionów”. Udział w wydarzeniu biorą Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu przasnyskiego. Organizatorem imprezy jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa we współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

 

Imprezą towarzyszącą w czasie rywalizacji KGW jest „Spotkanie z kłosem i tradycją” zorganizowane przez Urząd Gminy Przasnysz.

W programie imprezy znalazł się występ Zespołu Tańców Historycznych – Szlacheckich z MDK w Przasnyszu, występy wokalne Klubu Seniora z Bogatego, Magdaleny Osowskiej, zwyciężczyni jednego z odcinków „Szansy na Sukces” oraz Mileny Mocek, uczestniczki „The Voice of Poland”. Na scenie pojawiło się także sołectwo Osówiec Szlachecki i Wielodróż, Młodzieżowa Orkiestra Dęta wraz z mażoretkami z Bogatego, Schola św. Anny z Bogatego oraz Anna Jelińska, prezes Klubu Literackiego „Przaśnik” z Przasnysza. Na zakończenie wieczoru wystąpi zespół „Aby Pograć”.

 

Atrakcjami towarzyszącymi imprezie są stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z degustacją tradycyjnych potraw, Aleja z pasją – gdzie można obejrzeć oraz kupić rękodzieło takiej jak kamienie, sery, makramę, torby, stare sprzęty, fotografie i kaligrafie. Nie brakuje również atrakcji dla dzieci.

Wyniki Bitwy Regionów w powiecie przasnyskim

  1. KGW Karwacz
  2. KGW Mchowo
  3. KGW Leszno

Wyróżnienie – KGW Jastrzębiec

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments