Biskup Roman Marcinkowski wziął udział w obchodach Dnia Chorego w przasnyskim szpitalu.

13 lutego 2019 r. biskup senior przewodniczył Mszy św. w kaplicy szpitalnej w Przasnyszu i spotkał się z chorymi i lekarzami z okazji Światowego Dnia Chorego. W Eucharystii uczestniczyli pacjenci, przedstawiciele personelu szpitala na czele z dyrekcją, starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski oraz posłanka Anna Cicholska.

Biskup Roman w czasie liturgii zwrócił uwagę, że ten dzień jest ważny nie tylko dla chorych, ale też zdrowych, aby ich uwrażliwić na drugiego człowieka i jego cierpienie. – Łatwo nam zobojętnieć na wiele spraw, bo wmówimy sobie, że to nas nie dotyczy, bo nie jesteśmy chorzy, bo co nas obchodzi drugi człowiek… – przestrzegał biskup senior.

Jak podkreślił, innym ważnym celem obchodów Dnia Chorego, ustanowionego przez św. Jana Pawła II, jest zwrócenie uwagi na kompleksową opiekę nad chorymi, nie tylko medyczną, ale ludzką i duchową. Tu ważną misję mają do spełnienia wolontariusze i duchowni. Biskup odwołał się do Orędzia Ojca Świętego Franciszka na 27. Światowy Dzień Chorego, w którym pisze: „Opieka nad chorymi wymaga profesjonalizmu, a także czułości i bezinteresownych prostych gestów, przez które daje się odczuć drugiemu człowiekowi, że jest ważny”. – Człowiekowi potrzeba serca. Wszyscy małżonkowie, rodzice i dzieci doskonale wiedzą, jak tego serca potrzeba nam w domu, jak to serce nas leczy, jak nas podnosi, jak dodaje nam otuchy – akcentował bp Roman.

Na zakończenie homilii ksiądz biskup, odwołując się do perykopy ewangelicznej o nawiedzeniu św. Elżbiety wskazał na Maryję, jako autentyczny wzór służby. – Prawdziwe spotkanie z Bogiem zawsze będzie owocowało miłością ku drugiemu. Żywa relacja z Bogiem, prawdziwe zanurzenie się w Nim sprawia, że „zanurzamy się w sytuacji drugiego człowieka, w jego doli i niedoli, i chcemy mu pomóc” – nauczał biskup senior.

– Tu się czuje takiego ducha dobroci i profesjonalizm – zauważyła posłanka Cicholska, zwracając uwagę, że o szczególnej randze przasnyskiego szpitala i pracy jego personelu świadczy fakt, że jego pacjentem był m.in. bp Roman Marcinkowski, który doskonale zna tę placówkę.

Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments