Biskup Piotr Libera odwiedził Przasnysz. Do Płocka wrócił z bezdomnym kotkiem [FOTO]

8 grudnia biskup płocki Piotr Libera gościł na spotkaniu adwentowym u Klarysek Kapucynek w Przasnyszu, gdzie modlono się o naszą diecezję oraz ustanie pandemii koronawirusa. Biskup odwiedził także klasztor Ojców, gdzie wziął udział w uroczystości zawierzenia polskiej prowincji Pasjonistów przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Niepokalanej. W drodze powrotnej do Płocka duchownemu towarzyszył rudy kotek – pasażer na gapę.

 

Biskup Piotr Libera odwiedził dwa przasnyskie kościoły. Przewodniczył w liturgii w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej Przewodniczki w Przasnyszu. Jego obecność miała  m.in. związek z jubileuszowym rokiem 300-lecia powstania zgromadzenia Pasjonistów. Z okazji tej wielkiej rocznicy hierarcha uczestniczył w zawierzeniu polskiej prowincji zakonu przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej w Przasnyszu.

Zwierzchnik naszej diecezji gościł także w klasztorze sióstr Klarysek Kapucynek, gdzie odbył spotkanie adwentowe ze wspólnotą mniszek klauzurowych.

– Zaszczycił nas swą obecnością Ojciec naszej Diecezji nasz Biskup Piotr. Nasz Pasterz modlił się z nami żarliwie na różańcu za przyczyną Niepokalanej Matki Maryi o łaski Boże dla całej Diecezji Płockiej i o ustanie straszliwej pandemii koronawirusa – poinformowały Mateczki.

Zaskakującym i szczęśliwym akcentem wizyty biskupa w naszym mieście był fakt, iż bezdomny, przasnyski kotek znalazł dom i opiekę:

– Bezdomny kotek przyjechał na gapę w moim samochodzie z Przasnysza do Płocka. Już znalazł nowego właściciela i pełną miskę. Wszyscy są zadowoleni – napisał bp Piotr Libera.

 

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments