Biblioteki w Przasnyszu, Bogatem i Czernicach Borowych zyskały granty z Ministerstwa Kultury. Brawo!

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał dotacje w ramach programu „Partnerstwo dla książki”. Wśród pozytywnie ocenionych 275 wniosków znalazły się projekty napisane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Przasnyszu oraz Gminne Biblioteki Publiczne w Czernicach Borowych i w Bogatem.

 

Chodzi o ogłoszone dziś wyniki programu dotacyjnego Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pod nazwą „Partnerstwo dla książki”.

– Nasz projekt „LEMoniadowy mix” zyskał uznanie w oczach ekspertów i otrzymał dofinansowanie w kwocie 27.640 zł. Cieszymy się bardzo, że będziemy mogli zapraszać Was na ciekawe wydarzenia także i w tym roku. Szczegóły już wkrótce! – poinformowali bibliotekarze z Przasnysza.

 

Sukces w naborze odniosła także Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych, która otrzymała 5,5 tys. zł na projekt „Biblioteczne wędrówki po literaturze słowiańskiej”oraz Gminna Biblioteka Publiczna im. Józefa Narzymskiego w Bogatem, która zyskała 10.100 zł na projekt: „Czas na książkę – cykl wydarzeń kulturalnych w gminie Przasnysz”.

 

Beneficjentom serdecznie gratulujemy!

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments