Biblioteki w Chorzelach i Przasnyszu oraz chorzelski OUK z dotacjami w programie „Kultura bez barier”

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zwiększył wartość budżetu i przyznał dodatkowe granty w programie „Kultura bez barier”. Opublikowano nową listę beneficjentów. Wśród nich instytucje z terenu powiatu przasnyskiego.

 

Program „Kultura bez barier” jest realizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Fundację Kultura bez Barier. Jego głównym celem jest zapewnienie dostępności oferty i zasobów instytucji kultury dla osób z różnymi niepełnosprawnościami, aby w ten sposób przełamywać wszelkie bariery. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zwiększył wartość budżetu i przyznał dodatkowe granty.

– Dzięki zwiększeniu wartości budżetu projektu „Kultura bez barier”, możliwe stało się przyznanie kolejnych 44 grantów dla instytucji kultury na kwotę 6 169 531,63 zł – poinformował Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Zarząd PFRON przyjął nową uchwałę i ostatecznie swoje projekty realizować będą 164 instytucje kultury na łączną kwotę 25 004 266,00 zł. Wysokość pojedynczego grantu wyniosła od kilkunastu tysięcy złotych do 250 tys. zł.

 

Beneficjenci z terenu powiatu przasnyskiego:

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Chorzelach

Dostępność oferty i zasobów Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Chorzelach dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnościami – 73 589,00 zł

 

Ośrodek Upowszechniania Kultury w Chorzelach

Festiwal Sztuki „Kultura bez barier” pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Chorzele – 71 700,00 zł

 

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu

Podróż bez barier – 142 290,00 zł

 

j.b.

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ale
Ale
1 miesiąc temu

Niesprawiedliwe a gdzie pozostałe gminy

Jacek
Jacek
1 miesiąc temu
Reply to  Ale

Granty nie są przyznawane z automatu. Trzeba złożyć wniosek w konkursie, jeśli wniosek jest dobrze oceniony przez ekspertów, dotacja jest przyznana. Jeśli instytucje w pozostałych gminach nie złożyły wniosków lub jeśli wnioski nie uzyskały wymaganej liczby punktów – nie było możliwości uzyskania grantu.