Biblioteka w Przasnyszu i w Czernicach Borowych z dofinansowaniem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu i Gminnej Biblioteki w Czernicach Borowych trafi dofinansowanie w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.

 

14 marca Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego podało wyniki naboru projektów w ramach programu „Partnerstwo dla książki”. Wystartowało w nim kilka instytucji z terenu powiatu przasnyskiego. Organizatorzy postanowili wyłonić jedynie 202 projekty z całej Polski

– 202 projekty na łączną kwotę ponad 4,1 mln zł otrzymały dofinansowanie w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Partnerstwo dla książki! Strategiczne cele programu to zarówno poprawa dostępu do książki w jej wszystkich formatach, jak i wzmocnienie kulturotwórczej roli księgarń i bibliotek – informuje ministerstwo.

 

Wśród beneficjentów znalazła się Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu.

– Mamy powody do radości! Nasze pomysły na wydarzenia, które zaplanowaliśmy w Bibliotece na ten rok zostały docenione przez ekspertów Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Partnerstwo dla książki”. Projekt „Siedem życzeń” otrzymał dofinansowanie w wysokości 31.500 zł. Cieszymy się, że będziemy mogli zrealizować wiele ciekawych działań dla i z naszymi mieszkańcami – informuje przasnyska biblioteka.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego doceniło także pomysł Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernicach Borowych. Jej projekt pod nazwą „Survival za regałem, czyli biblioteczna sztuka przetrwania” otrzymał dofinansowanie w kwocie 5 700 zł.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments