Biblioteka w Krasnem ze środkami na półkolonie. Będzie naukowo i ekologicznie

Biblioteka w Krasnem pozyskała środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej na organizację półkolonii dla dzieci. „Warsztaty z klimatem” odbędą się w dniach 16 – 20 sierpnia.

 

– W naszej bibliotece dzięki środkom pozyskanym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej w okresie od 16 – 20 sierpnia 2022 r. odbędą się półkolonie dla dzieci pn. „Warsztaty z klimatem”. Do realizacji projektu zakwalifikowano jedynie 3 instytucje województwa mazowieckiego, w tym nas – informuje Gminna Biblioteka Publiczna w Krasnem.

,,Warsztaty z klimatem” to 5-dniowe zajęcia ekologiczne dla dzieci w wieku 6-10 lat ze szkół podstawowych w Krasnem i w Zielonej, których celem jest poszerzanie wiedzy z zakresu bioróżnorodności, rolnictwa ekologicznego oraz kreowania postaw proekologicznych wśród dzieci z terenów wiejskich.

 

Celem warsztatów jest promocja ochrony przyrody, rozwój wśród dzieci wiejskich poczucia odpowiedzialności za środowisko, wzmacnianie świadomości ekologicznej, bioróżnorodności, biogospodarki i rolnictwa ekologicznego oraz kreowania postaw proekologicznych wśród dzieci z terenów wiejskich.

– W czasie warsztatów, poprzez gry, zabawy oraz proste doświadczenia dzieci poznają mechanizmy zachodzące w przyrodzie, nauczą się czym jest woda, z czego składa się gleba, jakie zwierzęta dzikie są pożyteczne na obszarach wiejskich, jak chronić powietrze, skąd rośliny czerpią wodę oraz jak i po co segregować śmieci. Na uczestników czeka wiele niespodzianek, w tym wyjazd do Zagrody Edukacyjnej. A wszystko po to, żeby już o najmłodszych lat uczyć jak dbać o przyrodę i ją chronić – podaje biblioteka.

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments