Biblioteka w Jednorożcu przystąpiła do cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej książek i czasopism naukowych

Academica – bo taką nazwę nosi cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczną, daje możliwość dostępu do zbiorów Biblioteki Narodowej bez konieczności podróżowania do Warszawy. W systemie dostępne są publikacje ze wszystkich dziedzin wiedzy. Academica umożliwia korzystanie online w bibliotekach z zasobów książek i czasopism, którymi dysponują tylko duże biblioteki naukowe.

 

Academica udostępnia zasoby cyfrowe Biblioteki Narodowej, w tym współczesne książki i czasopisma naukowe ze wszystkich dziedzin wiedzy. Oferuje użytkownikom dostęp pełnotekstowy do zeskanowanych egzemplarzy znajdujących się na terenie całego kraju. Możliwe jest to dzięki wdrożeniu odpowiedniego systemu wypożyczeń międzybibliotecznych plików elektronicznych.

 

Baza zawiera cyfrowe wersje publikacji naukowych, które zostały wybrane przez ekspertów rekomendowanych przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej spośród 170 tysięcy najważniejszych publikacji naukowych znajdujących się w zbiorach bibliotek naukowych i akademickich.

System rezerwacji online pozwala zarejestrowanemu użytkownikowi zarezerwować wybrane publikacje na określoną godzinę w wybranej bibliotece. Rejestracji użytkowników systemu Academica dokonują biblioteki.

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments