Bezprzewodowy, bezpłatny Internet w Chorzelach już w wakacje

W ubiegły czwartek burmistrz Beata Szczepankowska podpisała umowę na budowę i obsługę w Chorzelach 9 punktów zewnętrznych hot spotów, dzięki którym mieszkańcy, ale też wszyscy przyjezdni będą mieli dostęp do bezpłatnego, bezprzewodowego Internetu na terenie miasta. Dwa takie punkty wewnętrzne powstaną również dla interesantów w Urzędzie Miasta i Gminy Chorzele.

 

– Podpisaliśmy już umowę z wykonawcą, a w wakacje będziemy gotowi do uruchomienia całej infrastruktury. Punkty instalacji zewnętrznego dostępu do bezpłatnego internetu zaplanowaliśmy tak, aby ich sieć pokryła zasięgiem całe Chorzele. Znajdą się one w obrębie Przedszkola Samorządowego w Chorzelach, Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, placu Tadeusza Kościuszki, stadionu miejskiego, Szkoły Podstawowa nr 2, targowiska miejskiego, placu zabaw przy ul. Kościelnej, Gminnego Ośrodka Kultury oraz Urzędu Miasta i Gminy w Chorzelach. Korzystać z nich będą mogli bezpłatnie wszyscy – informuje Beata Szczepankowska.

 

Gmina jest obecnie w trakcie realizacji programu OSE, w ramach którego wszystkie szkoły z terenu gminy będą miały szerokopasmowy dostęp do Internetu.

– W niektórych szkołach usługi już uruchomiono, pozostałe dwie są w trakcie podłączania. Następnie będą mogli się do niego przyłączać indywidualnie nasi mieszkańcy. Zdecydowanej poprawie na terenie gminy ulegnie także zasięg i jakość telefonicznych połączeń komórkowych oraz mobilnego Internetu. To, za sprawą już budowanej nowej stacji bazowej w obrębie Nowej Wsi koło Duczymina – dodaje burmistrz Szczepankowska.

 

ren


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konował
Konował
2 lat temu

W Przasnyszu też był za poprzedniej władzy. A teraz jest?

janko
janko
2 lat temu
Reply to  Konował

Internet w Przasnyszu tła największą porażka

maxx
maxx
2 lat temu
Reply to  Konował

Internet dla Mazowsza ominął gminę szerokim łukiem. My chyba Podlasie jesteśmy :D.
Jeszcze żeby jakieś LTE działało dobrze, dało by się żyć.