Bezpłatne czujniki smogu dla przasnyskiego Zespołu Szkół Powiatowych

Zespół Szkół Powiatowych im. mjr Henryka Sucharskiego w Przasnyszu znalazł się wśród 1200 szkół z całej Polski, które otrzymają bezpłatne czujniki smogu.

 

W ramach ogólnopolskiego projektu cyfrowej edukacji ekologicznej „ESA dla OSE – 1200 czujników smogu”, aż 1200 szkół z całego kraju w najbliższym czasie otrzyma pakiety ekologiczne, a w nich urządzenia pomiarowe do monitorowania jakości powietrza. Dodatkowo na grono pedagogiczne czekają materiały edukacyjne na temat zanieczyszczania powietrza i zmian klimatu, interesujące szkolenia, dostęp do platformy e-learningowej eduESA z cyfrowymi kursami i e-lekcjami. Wśród partnerów projektu jest Ministerstwo Cyfryzacji, Orange Polska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, PZU oraz Polski Alarm Smogowy.

– Na terytorium całego kraju zainstalujemy 1200 urządzeń pomiarowych, a każda szkoła, która przystąpi do projektu, będzie uczestniczyć w zajęciach o tematyce ekologicznej. Udział w projekcie jest dla szkół całkowicie bezpłatny – informuje ESA NASK, twórca projektu.

 

Do projektu mogły się zgłosić wyłącznie szkoły, które są podłączone do Internetu w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). Spośród zgłoszonych 1700 szkół ze wszystkich województw, organizatorzy wyłonili placówki, które wezmą udział w projekcie. Wśród nich znalazł się Zespół Szkół Powiatowych im. mjr Henryka Sucharskiego w Przasnyszu, który otrzyma czujniki i pakiety na budynki przy ulicy Mazowieckiej, Sadowej oraz Gdańskiej.

– Wszystkie zgłoszenia zarejestrowane w czasie trwania akcji zostały zweryfikowane. Szkołom, które spełniały kluczowy warunek udziału w projekcie, czyli są podłączone do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), przyznaliśmy punkty zgodnie z regulaminem. Ocenione zostały również dodatkowe aktywności, głosowanie uczniów i zgłoszone prace konkursowe. W ten sposób wyłoniliśmy 1200 placówek, które przystąpią do projektu „ESA dla OSE” – dodają organizatorzy.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments