Bezpłatna mammografia w przasnyskim szpitalu

Dyrektor SP ZZOZ w Przasnyszu oraz Mazowiecki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia, zaprasza na badania w ramach zorganizowanej na miesiąc listopad akcji: Mamo! Mamo! Mammografia! Pier(w)si na badania.

 

Z badania mogą skorzystać panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie miały mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy i nie były leczone z powodu raka piersi. Warunkiem jest również posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego.

Badanie jest bezpłatne i nie wymaga skierowania, wykonane zostanie niezależnie od miejsca zamieszkania pacjentki.

Badania wykonywane są w Pracowni Mammograficznej – dział RTG, na 2. piętrze przasnyskiego szpitala od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 17.00. Obowiązuje rejestracja (nr. tel. (29) 75 34 344).

Mammografia to krótkie i nieinwazyjne badanie rentgenowskie, które umożliwia rozpoznanie zmian patologicznych i nowotworowych piersi.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ever
ever
2 lat temu

Takie badania piersi jednoznacznie wskazują i pokazują jak są istotne, a to oznacza w jaki sposób można szybko otrzymać diagnozę na temat własnego zdrowia i uratować wielu kobietom życie. Jedno jest pewne jak ważne jest zaufanie własnym dłoniom, a następnie jakie znaczenie odgrywa zrobienie wcześnie badań piersi – mammografii i USG. Jedno i drugie są tak samo istotne i wymierne gdy zrobione są w odpowiednio szybkim czasie. Szybkie wykrycie zmian ma ogromne znaczenie i pozwala zapobiec dramatowi. Jak zatem łatwo zauważyć,Człowiek tak naprawdę nie wie, co i jaką pomoc dostanie z zewnątrz. Tylko takie spojrzenie na oferowaną możliwość zrobienia badań… Czytaj więcej »