Bezpłatna mammografia już 6 grudnia w Przasnyszu

Zapraszamy panie w wieku 50 – 69 lat na bezpłatną mammografię w ramach „Programu profilaktyki raka piersi”. Mammobus zostanie podstawiony 6 grudnia na ul. Baranowską 44 w Przasnyszu, w godz. 9.00 – 13.00.

 

Program profilaktyki raka piersi realizowany jest w trybie ambulatoryjnym i w trybie mobilnym (mammobusy), adresowany jest do kobiet w wieku 50 – 69 lat (przy określeniu wieku należy wziąć pod uwagę rok urodzenia), które nie korzystały z badania mammograficznego w ciągu ostatnich 24 miesięcy oraz co 12 miesięcy u kobiet, u których wystąpił rak piersi wśród członków rodziny (u matki, siostry lub córki) oraz mutacje w obrębie genów BRCA 1 lub/i BRCA.

Badanie mammograficzne jest bezpłatne, nie wymaga skierowania. Przed przystąpieniem do badania świadczeniobiorca zobowiązany jest wypełnić ankietę dla kobiet objętych programem wczesnego wykrywania raka piersi. Kobieta może się zgłosić na badanie sama lub po otrzymaniu zaproszenia. Na badanie należy przynieść zdjęcia mammograficzne z poprzedniego screeningu w celu porównania.

 

Programem nie mogą być objęte kobiety, u których wcześniej zdiagnozowano w piersi zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym.

Badanie mammograficzne obejmuje wykonanie dwóch zdjęć każdej piersi oraz opis badania. Wydanie wyniku powinno nastąpić w ciągu 15 dni roboczych od daty wykonania badania. W przypadku konieczności wykonania dodatkowych badań, lekarz kieruje pacjentkę do etapu pogłębionej diagnostyki i informuje kobietę, gdzie takie badania są wykonywane.

 

Kontakt telefoniczny – Mammo-Med: (58) 325 76 02 lub 05

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments