Bezpieczne wakacje – spotkanie z policjantem w Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Małej

22 czerwca Szkolę Podstawową w Krzynowłodze Małej odwiedził mł. asp. Grzegorz Szymański – dzielnicowy, który zawsze troszczy się o bezpieczeństwo dzieci.

 

W trakcie wakacji szczególnie ważne jest, aby najmłodsi wypoczęli i wrócili do swoich domów bezpiecznie.

– Wielu uczniów spędza wakacje w domu, często bez opieki dorosłych. W grupie rówieśników nie trudno o nieodpowiedzialne i nieprzemyślane zabawy, które mogą skończyć się tragicznie – mówi nauczycielka krzynowłoskiej szkoły Elżbieta Krajewska.

To zainspirowało wychowawców aby jeszcze przed nastaniem wakacji porozmawiać z dzieciakami o bezpieczeństwie. Któż na ten temat wie więcej niż funkcjonariusz policji, w dodatku dzielnicowy? Dlatego zorganizowano spotkanie z mł. asp. Grzegorzem Szymańskim.

– Podczas spotkania, dzielnicowy przybliżył uczniom ogólne zasady właściwego zachowania w miejscu wypoczynku, właściwego przechodzenia przez jezdnię, ograniczonego zaufania w stosunku do obcych. Policjant przypomniał dzieciom jak bezpiecznie i prawidłowo jeździć rowerem, jak zachować bezpieczeństwo w domu podczas nieobecności rodziców oraz jak rozważnie korzystać z kąpielisk w okresie zbliżających się wakacji – opowiada Elżbieta Krajewska.

Dzieci z uwagą słuchały rad dzielnicowego i obiecały, że będą przestrzegać zasad bezpiecznego zachowania. Spotkanie zakończyły wzajemne życzenia – udanych i pełnych przygód wakacji.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments