Bezpieczne wakacje: ruszają kontrole autokarów na Mazowszu

Trzeźwość kierowców, stan techniczny i wyposażenie pojazdów m.in. w gaśnice i tachografy będą kontrolowane przez policjantów i inspektorów transportu drogowego. Sprawdzane będzie także przestrzeganie przepisów dotyczących przewozu dzieci.

W Warszawie stały punkt kontrolny zorganizowano na parkingu przy Torwarze (ul. Łazienkowska). Pierwsze kontrole rozpoczną o godz. 14:00 i potrwają do 20:00 lub sprawdzenia ostatniego autobusu. Kolejne będą odbywały się w godzinach porannych (ok. 6 – 9). W Radomiu od 1 lipca br. sprawność autokaru można skontrolować przy Uniwersytecie (ul. Mierzejewskiego).

Na terenie całego województwa istnieje możliwość zorganizowania (po wcześniejszym uzgodnieniu terminu) doraźnych kontroli. Zgłoszenia będą przyjmowane przez policjantów w terenowych komendach i inspektorów transportu drogowego pod numerem telefonu (48) 363 51 87.

W minione wakacje inspekcja transportu drogowego sprawdziła na Mazowszu 167 autobusów (w tym 18 z zagranicy). Wystawiła 28 mandatów na łączną sumę 6 tys. zł., zatrzymała 5 dowodów rejestracyjnych.

“Razem bezpieczniej” to rządowy program, który polega na koordynacji działań policji, administracji rządowej i samorządowej oraz organizacji pozarządowych w celu poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego.


 

Mazowiecki Urząd Wojewódzki


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments