BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Dziś rozpoczęcie  „Roku Szkolnego 2015/2016”.  W związku z tym   przasnyscy policjanci prowadzą działania pn. „ Bezpieczna Droga Do Szkoły”. Funkcjonariusze w okolicy placówek oświatowych  sprawdzają  stan techniczny barier zabezpieczających oraz  oznakowanie przejść dla pieszych w pobliżu placówek.

Już jutro w rejonie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i przedszkoli  policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży. Mundurowi  będą  egzekwować przestrzegania przepisów ustawy „Prawo o ruchu drogowy” przez kierujących i pieszych. Najmłodszych  rozpoczynających rok szkolny będą uczyć bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

Przez cały rok szkolny, podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą  policjanci będą uświadamiać młodych ludzi o zagrożeniach i uczyć sposobów ich unikania, będą informować o konsekwencjach prawnych niewłaściwych zachowań.   Aby przeciwdziałać demoralizacji i przestępczości wśród nieletnich, w roku szkolnym  2015/2016   mundurowi   będą kontrolować okolice sklepów, parków i miejsca gromadzenia się młodzieży. Sprawdzać stan trzeźwości małoletnich oraz czy nie mają przy sobie bądź nie  są pod wpływem działania środków odurzających.

 

Apelujemy do młodych osób,  aby kulturalnie świętowali  zakończenie wakacji i rozpoczęcie roku szkolnego. Wobec małoletnich, którzy dopuszczą się łamania prawa zostaną wyciągnięte konsekwencje prawne.

 

 

 

 

 

Autor: E.Ś.

KPP w Przasnyszu


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments