Bezpieczeństwo na wsi – lekcja z KRUS w Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Małej

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej wzięli udział w pogadankach na temat bezpieczeństwa, które prowadził pracownik KRUS-u oraz lekcji pierwszej pomocy przedmedycznej z udziałem strażaków.

 

W poniedziałek, 23 maja uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej wzięli udział w spotkaniu z Małgorzatą Krawczyk, starszym specjalistą z Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Przasnyszu. Była to lekcja na temat bezpieczeństwa podczas pracy w gospodarstwie rolnym z uwzględnieniem kwestii zapobiegania wypadków z udziałem maszyn rolniczych i zwierząt gospodarskich w czasie trwania okresu wakacyjnego.

– Głównym założeniem spotkania było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą na terenach wiejskich oraz szerzenie wiedzy o bezpieczeństwie i higienie pracy rolniczej. Pogadankę uatrakcyjniły film edukacyjny „Upadek to nie przypadek”, który w bardzo obrazowy sposób ukazał ogrom niebezpieczeństw czyhających przy pracach w gospodarstwach rolnych. Uczniowie otrzymali również broszury informacyjne, które na pewno będą służyły utrwaleniu wiedzy, oraz kolorowanki, które najmłodsi uczestnicy spotkania wykorzystają na zajęciach – relacjonuje szkoła.

 

W poniedziałkowym spotkaniu udział wzięli także strażacy z jednostki OSP Krzynowłoga Mała. Wśród nich był Przemysław Krupa, Grzegorz Glina i Jakub Jędrzejczyk oraz Łukasz Ciach z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu. Druhowie przeprowadzili z uczniami lekcję pierwszej pomocy przedmedycznej z możliwością praktycznego ćwiczenia.

– Oprócz części teoretycznej uczniowie mieli możliwość ćwiczeń resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomach oraz pozycji bocznej bezpiecznej. Takie praktyczne zajęcia są bardzo cenne, gdyż umiejętność właściwego zachowania się w różnych sytuacjach zagrożenia powinien posiadać każdy bez względu na wiek. Dzięki takiej wiedzy możemy w przyszłości uratować nie jedno życie – dodaje szkoła.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments